Detroit: Become Human Ne Zaman Çıkacak?

Detroit: Become Human Ne Zaman Çıkacak?
Bu yazıyı oylayın

Merakla beklenen oyun Detroit: Become Human Ne Zaman Çıkacak?

Quantic Dream. Çoğu hardcore oyuncunun ‘sen sevdiği firma’ (şaka yapıyorum nefret ediyorlar ). Ama ‘film gibi oyun’ değince akla gelen en kaliteli yapım. Tabi bir başka AAA oyunlar yapan firma var ama onlar artık lisansını aldıkları her şeyi seri üretim gibi basmaya başladıklarından artık eski etkisini kaybettiler( Telltale ). Elimizde motor gibi bir firma değilde kaliteli iş yapmaya çalışan bir firma olduğu için 2005 yılından bu yana sadece Detroit: Become Human dahil 4 oyun yaptılar. Şuana kadar bütün bu oyunların tasarımcılığını yapmış olan David Cage bu oyunda da tasarımcılık rolünü üstlenmiş ki zaten çok büyük bir bozgun yaşanmadığı sürece işin başında olacağını düşünüyorum. Detroit: Become Human Ne Zaman Çıkacak? sorusu yanıtı için son paragrafa ilerleyebilirsiniz..

Eski Quantic Dream oyunları Nasıldı ?

8-10 saat arası süren tekrar oynanabilirliği çok yüksek olan oyunlar bu oyunlar. Buna dair ilginç de bir anım var. Ben 5-6 yaşlarındayken gazeteden çıkan demo CD’leriyle oynuyordum. Hepsi böyle aksiyon oyunlarıydı ancak o farklıydı. İngilizce bilmememe rağmen bana kendini merak ettirmişti. Kuzenimi çağırıp bana her cümleyi çevirmesini istemiştim. Tabiki küçük kuzenini kıramayıp çevirmişti. Ona küçük çaplı bir işkence yaşatmıştım. Sonuç olarak güzeldir Quantic Dream oyunları kendilerini oynatırlar daha henüz herhangi birinin başında sıkıldığımı hatırlamıyorum.

Detroit: Become Human Ne Zaman Çıkacak?

Aslında bu oyunu diğer Quantic Dream oyunlarından farklı kılacak şey oyunun tarzı ve türü. Bu ikisi hakkında oldukça şey biliyoruz. Oyun bir Polisiye oyunu olacak ve firmanın diğer oyunlarından daha çok seçim hakkı sunacak. Ancak fragmanda gördüğümüz kadarı oldukça saçma ve gereksiz. Hayr diyalog kısmı değil, hangi sipere yatacağımız konusu. Bu olay benim canımı oldukça sıktı. Atıyorum siz A noktasındasınız, karşınızda C ve B noktaları var 2 siperde oldukça aynı gözüküyor. Siz B noktasına giderken ölüp C noktasına giderken ölmezseniz oyun bizim yaptığımız seçim değil de şansımıza göre olur ki sizi bilmem ama ben en az 200 TL verip BlackJack oynamak istemiyorum. Bu sadece bir teori ama benim için oyunu yok edecek etken olabilir. Oyunun şu ana kadar açıklanan belirli bir çıkış tarihi yok ama eğer bir ertelenme haberi gelmezse 2017 içinde geleceği kesin gözüyle bakılıyor. Sonraki yazılarda görüşmek üzere.


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...