Saimdang, Light’s Diary Ne Zaman Başlayacak?

Saimdang, Light's Diary Ne Zaman Başlayacak?
Bu yazıyı oylayın

Romantik ve Tarihi bir kore dizisi olan Saimdang, Light’s Diary Ne Zaman Başlayacak?

Uzun süreden beri beklenen Saimdang, Light’s Diary efsanesi başlıyor. Yakın zamanda çekimleri biten dizi yayınlama tarihi açıklandıktan sonra gün saymaya başladı. Kore dizisi takip edenler tarafından merakla beklenen dizi konu bakımından da sevilen bir türde diziyi bize sunacak. Romantik, Drama tadında ilerleyecek olan dizi özellikle genç kızlar tarafından çok izlenecek gibi gözükmekte. Saimdang, Light’s Diary Ne Zaman Başlayacak? sorusunun yanıtı için hazırladığımı bu makalede dizinin biraz da konusundan bahsetmek istiyoruz.

Saimdang, Light’s Diary Dizi Konusu

Seoul Broadcasting System kanalında yayınlanacak olan dizi Kore dilinde yayınlanarak izleyenleri ile buluşacak. Geçmiş tarihte yaşan bir tarihi figürün yaşantısını anlatacak olan dizi Kore Sanat Tarihi öğretim üyesi Lee Young Ae’nin hikayesini bize anlatacaktır. Lee Young Ae tesadüf eseri koreli bir filozof olan Shin Saimdang‘ın günlüğünü bulmuştur. 29 Ekim 1504 – 17 Mayıs 1551 tarihleri arasında yaşayan bu şair, yazar ve aynı zamanda kaliteli bir düşünür yaşantısındaki bazı unutamadığı anılarını günlüğüne not etmiştir.

Öğretim üyesi Lee Young Ae yani baş rol karakterimiz ise bu günlüğün arkasında yaşanan gizemliliği çözmeye çalışacaktır. Yazıların imgelenmesi, farklı şekilde anlatılması onun bu isteğini oldukça zorlaştıracaktır.

Saimdang, Light’s Diary Ne Zaman Başlayacak?

30 bölümden oluşacak olan dizi 2017’de başlayacak. Tam net tarih olarak 25 Ocak 2017 tarihinde yayınlanmaya başlayacak olan dizi haftalık periyodlarla yeni bölümlerini kanalında yayınlayacak. Dizi 04 Mayıs 2017 tarihinde ise final yapacak olarak gözükmekte. Konu bitmez ise tabiki dizi yeni sezonuyla da yayınlanacaktır. Saimdang, Light’s Diary dizisinden sizlere aktaracaklarımız bu kadardı. Bir başka ne zaman çıkacak konusunda görüşmek dileği ile, Esen kalın.

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek diğer konularımız yayınlanınca da haberdar olabilirsiniz.


Comments to Saimdang, Light’s Diary Ne Zaman Başlayacak?

  • merhaba bu dizinin 2. sezonu çekilcek mi bi bilginiz var mı (saimdang light)

    bet 10 Ocak 2018 00:46 Cevapla

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...