13 Reason Why 2. Sezon Ne Zaman? - Yeni Sezon - Dizi Konusu

13 Reason Why 2. Sezon Ne Zaman?

13 Reason Why 2. Sezon Ne Zaman?
5 (100%) 1 vote

Jay Asher’in çok satan kitap uyarlaması 13 Reason Why 2. Sezon Ne Zaman?

Bir kitap uyarlaması; Netflix’in yeni dram yüklü dizisi yayınlandı. Uzun süredir beklenen yapım aslında film olarak beklenmişti ancak bir dizi ile meraklılarını şaşırttı diyebiliriz. Aynı başlıktaki kitap ismiyle yayınlanan dizi aslında geçmişte yaşanmış bir olayı da farklı yönleri ile anlatmakta. Jay Asher’in kaleme aldığı roman 2007 yılının en çok okunan kitapları arasında yer almıştı. Bu kitabı okuyanlar arasında yer alan Selena Gomez‘de kitap ile alakalı bir tweet atmıştı. O zamandan bu yana kitabın film yapılması konuşuluyordu ancak onun yerine dizisi geldi. 13 bölümden oluşan ilk sezonun büyük ilgi uyandırmasının altında Selena Gomez’in imzası yatıyor gibi gözüküyor. Dizinin yapımcılığını üstlenen Selena zamanında ”oynanması gereken bir karakter var” demişti. İlerleyen zamanda diziye dahil olur mu bilemeyiz ancak dizinin çok izlenmesi 13 Reason Why 2. Sezon Ne Zaman? sorularını akıllara getirdi. Bu sorunun yanıtını vermeden evvel dizi hakkında biraz bilgiler vereceğiz, sorunun yanıtını hemen öğrenmek için lütfen en son paragrafa ilerleyiniz.

13 Reason Why Dizi Konusu

Gerçek yaşanmış bir hikaye’ye dayandırılan hikaye’yi ilk olarak 2007’de Jay Asher piyasaya sundu. Yaşadığı baskılardan dolayı intahar eden ve bunu Youtube’de yayınlayan Hannah Baker adında küçük yaştaki kızın yaşadıklarını işleyen hikaye’de 13 neden ile 12 kişinin ölümünde nasıl rol aldığını gösterecek. Cümle biraz karmaşık oldu ama iyice okuyun anlarsınız diye umuyorum 🙂 Mail ile bir öğrenciden diğerine talimat vererek gönderdiği kasetler ile Hannah neden kendi canına kıydığını da bu nedenler ile anlatmakta. Dizinin 13 bölüm sürmesi’de aslında bir atıfta bulunma diyebiliriz.

13 Reason Why 2. Sezon Ne Zaman Başlıyor?

Tüm bölümlerini 31 Mart 2017 tarihinde yayınlayan Netflix dizi için mini dizi olmadığını belirtti ve dizinin 2. sezonunun olabileceğini inceden gösterdi. Zaten diziyi izleyenler bileceklerdir ki dizi tam anlamıyla 13 bölümde sonlanmıyor. 13 Reason Why 2. Sezon Ne Zaman? sorusu için cevap vermek erken diyebiliriz ancak dizinin seneye aynı zamanlarda 2. sezon için ekran başına geçeceği düşünülmekte. Zaman neyi gösterir bilemeyiz ancak dizinin izlenmeleri bu ivmede artar ise 2. sezonu alması o kadar da sürpriz olmayacak. Tahmini olarak 2018’in Martında 2. Sezonunu yayınlayacağı düşünülen dizi için resmi bir açıklama geldiğinde burayı güncelleyeceğimizi hatırlatır, sizlere iyi günler dileriz. Bir başka ne zaman çıkacak konusunda görüşmek dileği ile…

07.05.2017: Netflix beklenen onayı verdi. İzlenmeleri rekor kıran dizinin 2. sezonu için onay geldi. Çalışmalara önümüzdeki sene başlanılacağı biliniyor. (hikaye değil çekim çalışmaları)


Comments to 13 Reason Why 2. Sezon Ne Zaman?

 • bence çıkmalı, çok açık uçlu kaldı

  esra 16 Nisan 2017 02:02 Cevapla
 • ya hemen balasın güze dizi bu hannah da diziye dönsün ölmemiş olsuğn

  supergirl 23 Nisan 2017 16:00 Cevapla
  • aynı kafadayom

   enes 27 Temmuz 2017 18:13 Cevapla
  • ”Hannah ölmemiş olsun” İşte yurdum insanı 🙂
   Eşşeğe altın semer vursan eşşek gene eşşek,Türk dizilerinin üstüne bir türlü çıkamıyorlar.

   Can 28 Temmuz 2017 15:28 Cevapla
   • işte bunlar zihniyetsiz insanlar kardeşim 🙂

    EMIR 9 Ağustos 2017 13:15 Cevapla
 • 2018 e kadar unuturum konuyu ksksk

  Catboy 2 Mayıs 2017 21:48 Cevapla
  • unuttun mu

   UNUTTUNMU 17 Ocak 2018 14:05 Cevapla
 • Arkadaşlar bnm bildiğim kadarıyla çekimler başladı çünkü oyuncular hala aynı evde fln kalıyo ve şimdiden kısa bir fragmanı bile çıktı eger instsgram veya Twitter dan oyuncuların hesaplarına bakarsanız görürsünüz

  My little cute yoda ~Tony -christian 9 Mayıs 2017 23:33 Cevapla
 • Dizideki Justin adlı oyuncu instagram hesabında bir video paylaştı ve video da çekim ortamı vardı. Bence 2. Sezon çekimleri başlamış olabilir.

  Rümeysa 13 Temmuz 2017 22:16 Cevapla

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...