2016 Önlisans KPSS Sınavı Ne Zaman? - Ne Zaman Açıklanacak?

2016 Önlisans KPSS Sınavı Ne Zaman?

2016 Önlisans KPSS Sınavı Ne Zaman?
Bu yazıyı oylayın

Ösym tarafından yapılmış olan 2016 Önlisans KPSS Sınavı Ne Zaman?

Lise mezunları için yapılan her 3 – 4 yılda bir yapılan KPSS sınavları için Ösym tarafından açıklama yapıldı. Yakın tarihte sınav tarihini güncelleyen Ösym bu güncelleme bilgisini resmi sitesinden öğrencilere duyurdu. Kamu Personel Seçme Sınavı olarak bilinen bu sınav bildiğiniz gibi iki bölüme ayrılmakta Önlisans ve Lisans sınavı olarak, 2016 Önlisans KPSS Sınavı Ne Zaman? sorusuna karşı hazırladığımız bu makalede resmi tarih ile sizi bilgilendireceğiz.

2016 KPSS Sınav Tarihleri

O hal kapsamında yapılmış olan memur sınıfı düzenlemelerinde bilindiği gibi memur açıkları oluştu. Bunun üzerine kapesite arttırılacak gibi gözükmekte bu durumda sınava bu sene gireceklerin yararına oldu diyebiliriz. Ülkenin her yerinde ortak olarak yapılacak olan KPSS sınavı önlisans düzeyindeki 22 Ekim 2016‘da yapılacaktı. Bu tarih bir aylık bir erteleme yaşadı ve 16 Ekim 2016 tarihinde yapılacağına karar verildi.

Bununla beraber ortaöğretim düzeyinde yapılacak olan sınav 23 Ekim 2016 tarihinden 20 Kasım 2016 tarihine alınmıştır. Sınav başvuruları bildiğiniz üzere 26 Ağustos’da sona ermişti. Bu tarihten itibaren heyecanla bekleyen öğrencilere şimdiden başarılar dileriz. 2016 Önlisans KPSS Sınavı Ne Zaman? sorusuna umarız açık bir şekilde cevap verebilmişizdir.

2016 KPSS Sınavı Ne Zaman Açıklanacak?

Sınavlara girdikten sonra esas merakla beklenecek olan tarih şüphesiz sınavların açıklanma tarihi. Ösym geçtiğimiz açıklamasında 10 Aralık 2016 tarihinde sınav sonuçlarını açıklayacağını belirtmişti. Şimdi ki tarih resmi olarak açıklanmadı ancak bu tarihe yakın bir tarih olacaktır.


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...