2017 Referandum Ne Zaman? - Anayasa Değişikliği Ne Zaman Yapılacak?

2017 Referandum Ne Zaman?

2017 Referandum Ne Zaman?
Bu yazıyı oylayın

Ülkemizin gündemini meşgul eden 2017 Referandum Ne Zaman?

Ülkemizin gündemini meşgul eden referandum milyonlarca vatandaşımız tarafından heyecan ile beklenmekte. 2017 Referandum Ne Zaman? soruları kulaktan kulağa yayılıyor. Nisan ayı içerisinde yapılacağı söylenen referandum için geri sayım şimdiden başladı ancak henüz karar netleşmiş durumda değil. Yüksek seçim kurulunun belirleyeceği bu resmi tarih henüz net olarak açıklanmadı. Yakın tarihte bu resmi tarihi açıklayacak olan Yüksek Seçim Kurulunun kararı merak ile beklenmektedir.

Şuanki dönemin Başbakan yardımcısı olan Numan Kurtulmuş şuan için Nisan ayını işaret etti. Referandum tarihi sorularına karşı şuan için referandumun 2 – 9 Nisan tarihleri arasında yapılacağını söyledi. Cumhurbaşkanının en son onayı ile referandum ülkemizde gerçekleşecek.

Binalı Yıldırım Açıklaması

AK Parti Genel başkanı ve şuandaki Türkiye Başbakanı olan Binali Yıldırım anayasa değişikliği hakkında açıklamasını yaptı. Artık karar milletindir başlığı altında anayasa değişikliği için milleti gösteren Binali Yıldırım “İşin asıl sahibine, millete tevdi ediyoruz.” dedi.

2017 Referandum Ne Zaman?

Şuan için net tarihi verilmeyen Referandum tarihi yaklaşıyor. Nisan ayında yapılacağı düşünülen Referandum için tüm halkımızı sandıklarda istiyoruz. Türkiye’nin geleceği için halkımızın görevi oy vermektir. Resmi açıklanacak tarihte burayı güncelleyeceğimizi size hatırlatır, bizi sosyal medyadan da takip etmenizi dileriz. Esen Kalın…

Anayasada yapılacak olan değişiklikleri tüm detayları ile tek tek inceleme fırsatı bulacağınız şu adresten hemen öğrenebilirsiniz. Diğer ne zaman çıkacak konularında görüşmek dileği ile, Esen kalın.

11.02.2017 Güncelleme: Cumhurbaşkanı referandumu onayladı ve 16 Nisan 2017 tarihinde referandum gerçekleşecektir.


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...