2019'da En Çok Beklenen Filmler - Çıkış Tarihleri - Ne Zaman Vizyonda

2019’da En Çok Beklenen Filmler

2019'da En Çok Beklenen Filmler
Bu yazıyı oylayın

2019’da En Çok Beklenen Filmler ve Ne Zaman Vizyona Girecekler?

Uzun zamandır beklediğiniz ve bizimde üzerinde çok düşündüğümüz gelecek sene en çok izlenilmeyi beklenen filmleri derledik. 2019’da En Çok Beklenen Filmler ‘e şöyle bir göz attığımızda tekrar düzenlenen filmler ve ikinci filmler başı çekiyor. İlk kez tanınan filmler oldukça azınlıkta. Bu bağlamda film sektöründe hikaye konusundaki yetersizliği maalesef görebiliyoruz. Tarihe göre sıralayacağımız bu liste de ilk olarak bir Türk filmine yer vermek istedik. Bu biraz torpil olarak görülebilir ama olsun Filme yakışır bir hareket bizce.

1-) Müslüm Baba – 26 Ekim 2018

muslum-afişi-ne zaman vizyonda

2019’da En Çok Beklenen Filmler ‘in ilk sırasında aslında 2018 filmi olacak Müslüm Baba’yı görüyoruz. ( Bu biraz torpil kabul ediyoruz ) Müslüm baba’nın gerçek hikayesini vizyona getirecek olan filmde yıldızlar geçidi açık ve net bir şekilde görebiliyoruz. Herkes tarafından konuşulan filmin şuanda tek fragmanı ve afişi için tek görseli yayınlandı. Fragmanda izlediğimiz kadarı ile Adana’ya göç etmiş olan Müslüm’ün ailesini izleyeceğiz. Aşk hayatı, müzik piyasasına girişi ve bir çok şeyi de ilk defa izliyor olacağız. Müslüm filminin yönetmen koltuğunda Ketche otururken Yapımcı kısmında önceki filmi ile bizi büyüleyen Ayla’nın yapımcısı Mustafa Uslu ve Nuri Yıldırım bulunuyor.

2-) HellBoy – 11 Ocak 2019

Hellboy Ne Zaman Vizyonda

Re-edit olarak gördüğümüz ilk film. 11 Ocak 2019 da yayınlanacağı düşünülen film Hellboy’un dirilişi ve ilk serüvenini konu alıyor. Bu filmden sonra filmin 3leme olacağı ve diğer filmlerde farklı konuların anlatılacağı söyleniyor. Söylentiler arasında filmde sevilen Marvel karakteri Deadpool’da olacak. Ne kadar doğru bilinmez ama filmin efsane olacağı düşünülüyor.

3-) Glass – 18 Ocak 2019

Glass Ne Zaman Vizyona Girecek

2019’da En Çok Beklenen Filmler ‘in 3. sırasında Glass Filmi yer alıyor. Bu film bomba gibi geliyor. İlk filmi ile çok iyi bir sükse yapan Split filminin devam filmi olarak vizyona girecek olan filmde sürpriz isimlerde yer alıyor. Split’in son sahnesinde Bruce Willis’in yeni filmde yer alacağını anlamıştık fakat filme bir sürpriz isim daha Samuel L. Jackson var. Filmin bir süper kahraman filmi gibi olacağını belirten yapımcı Jason Blum ilk filmi izleyenleri oldukça heyecanlandırmayı başardı.

4-) X-Men Dark Phoenix – 14 Şubat 2019

X-men dark phoenix ne zaman vizyonda

Direk filmin biraz konusundan bahsedelim. X-Men takipçileri zaten konuya vakıftır. Son filmde gördüğümüz gibi Apocalypse’yi Jean Grey kurtarmayı başardı. Bu gücü akıl almaz şekilde büyürken, Jean greyi bu güç çepeçevre sarmaya başlar ve ruhunu yozlaştırmaya onu ele geçirmeye çalışır. Profesör x ve ekibine düşen görev ise bu ruhu kurtarıp bu tehlikeli halden onu sıyırıp almaktır. Günden güne karanlığa boğulan Jean Grey bakalım bu durumundan nasıl kurtulacaktır.

5-) Captain Marvel – 8 Mart 2019

Captain Marvel Ne Zaman Vizyonda

Geek takılanlar şuan pür dikkat bu kısımları okuyordur. Aslında film bildiğiniz şeyleri filmleştircek e tabi iyi bir şekilde aktarılır mı bilemeyiz. Neyse film konu olarak Carol Danvers’in hava kuvvetleri pilotu olduğu dönemi anlatarak başlıyor. Yani Captain Marvel’in Captain Marvel olduğu ilk zamanlar, heey gidi günler hey :). Bildiğimiz gibi hikayede de Kree savaşçısı ile Dna’ları birleşen Carol özel güçler kazanıyor. İlk doğuşundan başlanan film aslında bizi karaktere ısındırıp Avangers 4’e hazırlayacak gibi gözüküyor. Bunun misillemesini Wonder Woman yapmıştı hatırlarsanız. Film aslında güzel bir zaman seçmiş soğuk kış günlerinde baya izlenir bu film

6-) Shazam! – 5 Nisan 2019

Shazam Ne Zaman Vizyona Girecek

2019’da En Çok Beklenen Filmler ‘in geldik 6. sırasına. Bakalım DC’de işler değişecek mi? Justice League’den aldığı büyük bir yara ile yoluna devam eden DC yeni filmi ile ortalığı düzeltmeyi hedefliyor. Marvel ile kapışma halindeki DC yeni hikayesi ile ortalığı ılımanlaştırmayı hedefliyor. Filmin konusundan bahsedecek olursak başrol karakteri olarak Billy Batson ailesi ile yaşayan kendi halinde biri iken. Black Adam tarafından ailesi katledilir. Bunun üzerine hayatına bir şekilde devam etmeye çalışan Batson Shazam adındaki bir büyücü tarafından kaçırılır bu büyücü güçlerini Batson’a verir.

7-) John Wick 3: Parabellum – 17 Mayıs 2019

John Wick 3 Ne Zaman Vizyona Girecek

Fantastik filmlerden şöyle bir sıyrılıp Suç ve Gerilim adına yapılmış en başarılı filmlerden birine dönüyoruz. Keanu Reeves’in başrol aldığı 3leme filmi son yapımı ile karşımıza geliyor. İlk iki filminde köpeğine ve arabasına dokunulan başrol karakterimiz John Wick bakalım bu filmde de aynı duruma mı düşecek. İki filmde de konu stabil olmasına rağmen oldukça büyük bir rağbet gören film aslında istenileni çok iyi verebiliyor. Film de her sene bu aylarda çıkıyor, filmi hafifden diziyemi çeviriyorlar anlamadım 🙂

8) Minecraft Filmi – 24 Mayıs 2019

Minecraft Filmi Ne Zaman Vizyonda

 

Gizliliğini uzun süredir koruyan yapım vizyon tarihi vererek şaşırttı. Mojang tarafından yapılan açıklamaya göre yeni oyunlar bu filmin yapısında ilerleyecek. Konu olarak bi hikaye sunmayan oyunda bu sefer bir hikayemiz olacak.

9) Spider-Man Far From Home – 5 Haziran 2019

Spider Man Far From Home Ne Zaman Vizyonda

Homecoming filmi ve yeni Spider Man karakteri bilindiği gibi çok sevildi. Filmdeki Peter Parker karakterini canlandıran Tom Holland’ı aynı karakter ile Avangers’da da görmüştük. Yeni film için kolları sıvayan Marvel Spider-Man’in 2. devam filmini çekiyor. Filmin yönetmen koltuğunda Jon Watts görülürken filmin konusu şuanda gizli bir vaziyette.

10) Joker – 4 Ekim 2019

Joker Filmi Ne Zaman Vizyonda 2019

Geldik assoliste yani Joker’e. Suicide Squad’da az sahnesi olmasından dolayı eleştirilen DC bu sene Joker filmi ile sahnelere geri dönüyor. Jared Leto’nun az sahnesini gördük üzülmedik de diyemeyiz. Ancak spekülasyonlar aldı başını gitti. Bir söylentiye göre Jared Leto’nun oyunculuğunu ham bulunduğu ve sahnelerde karaktere giremediği ve bu yüzden sahnelerin kesildiği söyleniyor. Şahsen filmde görülen sahnelerin %90’ı çok başarılıydı ama bilinmez belkide doğrudur. Filmin bu sefer başrol karakteri Joker’i  gerçekten de şeytani bir surata sahip Joaquin Phoenix canlandırıyor. Filmde yer alan diğer dikkat çekici isim ise Robert De Niro. Filmde hangi karakteri canlandıracağı henüz bilinmese de tahminler neyi gösteriyor biliyoruz. 2019’da En Çok Beklenen Filmler ‘in son halkası Joker filminden size aktaracaklarımız bu kadardı bir başka ne zaman çıkıyor konusunda görüşmek üzere…


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...