3. Köprü Ne Zaman Açılacak? - Yavuz Sultan Selim Köprüsü

3. Köprü Ne Zaman Açılacak?

3. Köprü Ne Zaman Açılacak?
Bu yazıyı oylayın

Asya ve Avrupayı tekrardan bağlayacak olan 3. Köprü Ne Zaman Açılacak?

Asya ve Avrupayı birleştiren ülkemiz coğrafi önemi ile her zaman diğer ülkelerin bir adım ilerisinde bulunmaktadır. Fatih Sultan Mehmet ve Boğaziçi köprüsünden sonra taşıtlar için yapılan bir diğer 3. köprü yapımları 2 sene önce başladı. Yapımı geçtiğimiz aylarda biten köprü için geri sayıp başladı. İstanbul’lu milletin bitmek bilmeyen sorununa çözüm bulmak amacıyla yapılan 3. Köprü için en çok merak edilen soru 3. Köprü Ne Zaman Açılacak? oldu. Bu köprünün yapımı sona yaklaştıkça merakta bir o kadar ilerlemekte. Yapımı biten köprü için Başbakan Binali Yıldırım köprüyü ziyaret etti.

3. Köprü Ne Zaman Açılacak?

Sorunun yanıtını vermeden önce 3. Köprü geçiş fiyatlarından da bahsedecek olursak körpüden ağır vasıtalar 15 dolar’a geçerken otomobiller ise 3 dolar’a geçecektir. Yap bitir projesi ile yapılmış olan 3. Köprü Sarıyer’in Garipçe Köyü ile Beykozun Poyrazköyünü birleştirmektedir. Yapılan istatistiksel çalışmalara göre geçtiğimiz Mart ayında iki köprüden toplamda 34 milyon 127bin 512 geçiş yapılmış bu geçişlerden toplamda 128 milyon küsür tl gelir elde edildi. Yeni açılacak olan 3. köprü ile bu gelirlerin daha da artacağı düşünülmektedir. Ne kadar gerçekci bir tahmindir bilemeyiz ancak yapılan bu köprü İstanbul’un trafiğini azaltacaktır.

Sorunun yanıtına gelcek olursak 3. Köprü şuanki Başbakanımız Binali Yıldırımın açıklamasına göre 26 Ağustos ayında bu köprünün açılışı tamamlanacak. Ayrıca bu köprü için bağlantı yollarının da ihaleleri yapılmaya başlandıve yapılan ihalalerde sona yaklaşıldır.


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...