Muhteşem Showman Ne Zaman Vizyonda Olacak?

Muhteşem Showman Ne Zaman Vizyonda Olacak?

Muhteşem Showman Ne Zaman Vizyonda Olacak?
Bu yazıyı oylayın

Hugh Jackman’ın merakla beklenen müzikal filmi vizyona çıkmaya hazırlanıyor.

The Wolverine olarak kalbimizde özel bir yere sahip olan Hugh Jackman’dan yeni film geliyor. Kadrosunda Zac Efron, Zendaya, Michelle Williams, Rebecca Ferguson gibi ünlü isimlerin bulunduğu film dönem müzikali türünde. Bilim kurgu filmlerinden alışık olduğumuz Hugh Jackman filmde dünyanın ilk sirkini kuran adamı canlandırıyor. Janny Bicks ve Bill Condon tarafından yazılan film Damien Chazelle tarafından yönetildi. Film P.T Barnum’un kurduğu Barnum & Bailey Sirkinin hikayesini anlatıyor. Geçtiğimiz günlerde Amerika’da vizyona giren film oldukça beğenildi. Imdb’de 7.8 puana sahip olan filmin şimdiden 3 ödül için adaylığı bulunmakta. İlgi çekici film Muhteşem Showman ne zaman vizyonda olacak?

Muhteşem Showman Konusu ve Karakterleri

1841’de yaşayan P.T Barnum hırslı ve hayal gücü kuvvetli bir adamdır. Bir gün çalıştığı yerdeki işine son verilir ve yeni bir iş arayışında olan Barnum kızlarını eğlendirirken aklına bir fikir gelir. Yoktan yarattığı dünya çapında sansosyona neden olan şov gösterisi ile çok fazla ses getirir. Eşinin desteğiyle kurduğu işinde dünyanın farklı yerlerinde anormallikleriyle yaşamak zorunda kalan kişileri bir araya getirip onlara bir aile veren Barnum döneminde ilgi çektiği kadar tepki de görmüştür. Etrafında bulunan genç yetenekleri ve azimli girişimcileri bir araya getiren Barnum’un sirkini İngiliz hükümdarı Kraliçe Victoria izlemeye gelir. Daha sonra çıktığı Avrupa turnesiyle dünyanın şov anlayışını kökünden değiştirir.

Muhteşem Showman Ne Zaman Vizyonda Olacak?

Gerçek hayat hikayesinden esinlenilerek oluşturulmuş olan film yüzyıllar önce olduğu gibi yine çok ses getirdi. P.T. Barnus 12 yaşında askerlere kiraz rumu ve atıştırmalık satarak girdiği ticari hayatına şov sektörünü bularak devam etti. Film kadrosunda yukarıda belirttiğimiz gibi Hugh Jackman, Michelle Williams, Zac Efron, Zendaya ve Rebecca Ferguson yer alıyor. Bu kadar sağlam bir kadroyla kötü bir müzikal film çıkmaz gibi duruyor. Ben çok fazla müzikal filmleri sevmem ancak film gerçek bir hikayeden esinlenirek oluşturulduğu ve Hugh Jackman başrolde olduğu için gideceğim. Muhteşem Showman 29 Aralık 2017’de ülkemizde gösterime girecek.


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...