The Walking Dead 9. Sezonu Ne Zaman Çıkacak? - Yeni Sezon Konusu

The Walking Dead 9. Sezonu Ne Zaman Çıkacak?

The Walking Dead 9. Sezonu Ne Zaman Çıkacak?
Bu yazıyı oylayın

Belli bir izleyici kitlesine sahip olan The Walking Dead 9. sezonu ile geri dönmeye hazırlanıyor.

Amc’nin popüler dizisi The Walking Dead büyük bir hızla 9. sezonuna hazırlanıyor. Yayınlandığı ilk günden itibaren ilgiyle izlenen zombi temalı dizi The Walking Dead 9. sezonu ne zaman çıkacak?

The Walking Dead 9. Sezon Hakkında

Çizgi roman uyarlaması olan The Walking Dead 6 bölümlük bir mini dizi olarak yayın hayatına başladı. Ancak diziye hayranların ilgisi o kadar büyük oldu ki mini dizi olarak başladığı serüveninde 8 sezonu geride bıraktı. The Walking Dead zaman zaman kendi etrafında şekillenen hikayelerle ilerlerken zaman zaman orjinal esin kaynağı olan çizgi romandan beslendi. Bazen çizgi romanla olan farklılıklar eleştirilse de dizi genel olarak büyük beğeni toplamayı başardı.

Bir önceki sezondan kimlerin sağ çıkacağı kesin olarak bilinmese de Chandler Riggs’in canlandırdığı Carl karakteri sekizinci sezonda diziden ayrıldığı için onu 9. sezonda göremeyeceğiz. Bu durum The Walking Dead’in dokuzuncu sezonunda neler olabileceğini önceden tahmin edemeyeceğimiz ilk sezon haline getiriyor. Çünkü Carl’ın diziden ayrılması çizgi romandan şu zamana kadar ki en büyük ayrılış olacak.

Dokuzuncu sezonda yeniden olması beklenen karakterler arasında ise Andrew Lincoln’ün canlandırdığı Rick Grimes,  Norman Reedus’un canlandırdığı Daryl Dixon bulunmakta. The Walking Dead’in yeni sezonunda olması beklenen diğer karakterler arasında Carol, Meggie ve Michonne da bulunuyor.

Çizgi romanda hikaye Negan ile olan savaştan sonra yeni bir başlangıç evresine geçiyor ve zamanda bir sıçrama yaşanıyor. Bu sıçramayla birlikte tüm insan topluluklarını görüyoruz. Alexandria, Krallık, Hilltop ve The Sanctuary’de medeniyetin birlikte yeniden oluşturulmasını izliyoruz. Ta ki Whisperers gelene kadar. The Whisperers hayatta kalan gizemli bir grubun adı. Bunlar kendilerini gizleyebilmek ve fark edilmemek için zombi derisiyle sarıyorlar. Eğer dizi dokuzuncu sezonda çizgi romandaki rotayı takip ederse Negan ile olan savaştan bir kaç sene sonrasına atlayabilir.

The Walking Dead 9. Sezonu Ne Zaman Çıkacak?

The Walking Dead’in 8. sezonu her zaman olduğu gibi Cadılar Bayramı’ndan önce, yani Ekim ayında çıkmıştı. 9. sezonun da Ekim 2018’de çıkması bekleniyor.


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...