A Way Out Ne Zaman Çıkacak? - Oyun Hikayesi ve Özellikleri

A Way Out Ne Zaman Çıkacak?

A Way Out Ne Zaman Çıkacak?
Bu yazıyı oylayın

E3 konferansında duyurulduktan sonra ilgi çeken oyunun çıkış tarihi duyuruldu.

EA’ın büyük ilgi çeken oyunu A Way Out tek başına oynanmayan yapısıyla farklı bir deneyim sunuyor. Uzun zamandır benzeri çıkmayan oyun dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Oyunda yer alan iki karakteri kontrol edebilmek için arkadaşınızla birlikte oynamak zorundasınız. Oyunu satın aldınız fakat arkadaşınız satın almak istemiyor olabilir. Satın alınan tek bir oyun iki bilgisayara kurulabilecek özellikte gelecek. Brothers: A Tale of Two Sons’un geliştiricisi olan Josef Fares ve Hazelight Studios ortak yapımı olan oyun oynanış açısından farklı bir deneyim sunuyor. Co-op aksiyon oyunu olan A Way Out online ve offline şeklinde oynanabiliyor. Peki A Way Out ne zaman çıkacak?

A Way Out

A Way Out’un hikayesi hapisten kaçan ve kaçak hayatı yaşayan 2 karakter üzerine kurulu. Oyunu 3. Şahış bakış açısı ile oynanıyor. Oyunda hapishaneden ve yetkililerden kaçmaya çalışan Leo veya Vincent karakterlerinden birini siz diğerini arkadaşınız seçebilecek. Her karakterinde hikayesi aynı anda anlatıldığından ilerlemeleri senkronize olmayabilir. Bir karakter cut scene izliyorken diğeri kendi karakterini kontrol edebilecek. Oyuncular görevleri yerine getirmek ve ilerleme sağlayabilmek için iş birliği halinde olmaları gerekiyor. Örneğin; hapishaneden kaçış sırasında birisi görevlileri oyalarken diğeri kaçış için araba aramaya gidebilir. Bu roller görevlere göre değişebilir. Oyuncular oynanamayan birçok karakterle iletişim halinde olabilir ve ekrana farklı diyalog seçenekleri çıkar. Geliştiricilerin açıklamasına göre ilerlerken karakterlerin belli şeyleri yapması gerekmeyecek. Zengin bir oynayış sunmayı vadeden oyun ön siparişe açıldı.

A Way Out Ne Zaman Çıkacak?

Oyunun geçtiğimiz günlerde çıkan gameplay trialer videosu 1 milyarın üzerinde izlenme elde etmiş. Gameplay videosuna göre karakterler aynı anda farklı yerlerde olabilecek. E3 2017 konferansı sırasında sunulan A Way Out cross platform olarak çıkacak. PS4, Xbox One X ve PC için çıkışını gerçekleştirecek. Şu anda çıkacağı platformlarda ön satışa giren oyun Playstation Store’da 89.00 TL, Xbox Store’da 129.00 TL ve Origin’de 29.99 euro ile ön siparişte. Oyunun çıkış tarihi ise 23 Mart 2018.

A Way Out Gameplay Trailer:


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...