Age of Empires 4 Ne Zaman Çıkıyor? - Oyun Hakkında

Age of Empires 4 Ne Zaman Çıkıyor?

Bu yazıyı oylayın

Microsoft’un strateji oyunlarından en çok sevileni Age of Empires 4 Ne Zaman Çıkıyor? Age of Empires 4 hakkında her şey.

Strateji oyunu denince akla belli başlı isimler gelir. Özellikle rts (real time strategy) yani gerçek zamanlı strateji denince akla ilk gelen isimlerden biri Age of Empires olur. Günümüzde giderek azalmakta olan ve yok olacağı düşünülen gerçek zamanlı strateji oyunları yepyeni bir çıkış yakalayabilir. Microsoft E3 2017’deki fuarında gerçek zamanlı strateji severleri sevindirecek haberi verdi. On yıllık bekleyişten sonra yeni bir Age of Empires oyunu geliyor. Daha önceki oyunların aksine Ensemble Studios değil Relic Studios’un geliştireceği Age of Empires 4’ün yapım aşamasında olduğu duyuruldu. Age of Empires 4 Ne Zaman Çıkıyor?

Age of Empires 4 Hakkında

Microsoft Age of Empires 4 duyurusuyla birlikte kısa bir teaser yayınladı.Yayınlanan teaserda Antik Roma’lı savaşçılar, coğrafi keşifler, Amerikan yerlileri, İspanyol fatihler, İngilizlerin koloni savaşları ve Japon samurailara dair consept artlar görüyoruz.

Daha oyun görüntüleri bile olmayan sadece tasarım çizimlerinden oluşan bir teaser bile çeşitli tartışmalara yol açtı. Bunun yeni oyunda görebileceğimiz uygarlıkların birer örneği olduğunu düşünenler bir tarafta yer alırken, kimisi de bunların sırasıyla eski oyunlara atıflar olduğunu Age of Empires 4’ün ise bambaşka bir konuyu ele alacağını söylüyorlar. Teaserdaki anlatıcıya bakarsak o da bu görüntüler geçerken “Birlikte tarih boyunca savaştık, şimdi karşımızda yeni bir çağ var” şeklinde konuşuyor. Yeni oyunda hangi dönemin işleneceği ya da hangi uygarlıkların bulunacağına dair gelişmeler E3 2018’de yapılacak duyurularda açığa çıkabilir.

Oynanış konusunda Age of Empires’ın orjinal yapısını kaybetmeden yenilikçi oyun mekanikleri geliştirmesi gerekiyor. Böylelikle serinin hem sıkı fanları tatmin edilmiş hem de hantallıktan kurtulmuş yenilikçi bir bakış açısıyla strateji türünün yeniden canlanmasının önü açılmış olur. Bunun dışında askeri hareketlere taktiksel bir derinlik kazandırılmalı ki Relic Studios bu konuda Company of Heroes oyunundan denenimli bir stüdyo.

Age of Empires 4 Ne Zaman Çıkıyor?

Henüz yapımının çok erken aşamasında olan Age of Empires 4’ün malesef çıkış tarihi belli değil. E3 2018’de oyun hakkında daha fazla bilgi ve belki de bir çıkış tarihi alabilmeyi umuyoruz.


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...