Age of Empires: Definitive Edition Ne Zaman Çıkacak?

Age of Empires: Definitive Edition Ne Zaman Çıkacak?

Age of Empires Definitive Edition Ne Zaman Çıkacak?
Bu yazıyı oylayın

Eskinin yeniden uyarlanması şeklinde tekrar hayata geçirilecek olan Age of Empires: Definitive Edition merakla bekleniyor.

Efsane strateji oyunu ilk kez piyasaya sürülmesinden 20 sene sonra geri dönüyor. Age of Empires 2’nin hd grafiklerle yenilenmesi büyük talep görmüştü ve strateji seferler tarafından çokça satın alınmıştı. 2. oyun ile yaşanan başarının ardından Microsoft Age of Empires’ı da yenileyeceğini E3 2017 fuarında duyurdu. Age of Empires 4K grafiklerle günümüze taşınacak. Age of Empires: Definitive Edition Ne Zaman Çıkacak?

Age of Empires: Definitive Edition Hakkında

Age of Empires: Definitive Edition eski oyunun yeniden portlanması şeklinde olmayacak. Nostaljik gerçek zamanlı strateji oyununu yeni grafiklerle baştan hayata döndürecekler.

wololo.. wololo.. wololo

Age of Empires: Definitive Edition’da yeni zoomlama seçenekleri, yeni ve geliştirilmiş oynanış, Xbox live multiplayer özelliği ve tabi ki 4K çözünürlük olacak. Ayrıca oyunun soundtrackleri de günümüz teknolojisiyle yenileniyor.

Yeni Age of Empires yapımcı ekibi anahtar oyun mekaniklerinin modern oynanışa uyum sağlamak amacıyla geliştirileceği sözünü verdi. Örneğin teaserdan da gördüğümüz üzere artık hareketler dört yönlü değil 32 yönlü olacak. Bunun gibi değişiklikler de oyundaki stratejik derinliği artıracaktır.

Oyunun çıkış tarihi olarak orjinal Age of Empires’ın 20. yıldönümü anısına Ekim 2017 kararlaştırılmıştı ancak remastered (yenileme) çalışmaları beklenenden daha büyük olunca son dakikada ertelendi. Ancak geliştirici ekip Age of Empires markasına hak ettiği saygıyı sunabilmek için bunun önemli olduğunu, bu yüzden saldırı-hareket, geliştirilmiş minimap gibi özellikleri tam olması gerektiği seviyeye getirene kadar ne kadar zamana ihtiyaç duyuyorlarsa kullandıklarını belirtiyor. Oyun ekibinin böyle titizlikle çakışması ve oyunu tatmin edici bir seviyeye getirene kadar uğraşması sevindirici. Ayrıca oyuna teknoloji ağacı da eklenecek. Age of Empires 2’den itibaren olan bir özellik olduğu için bunun olmaması zaten eksiklik olurdu.

Age of Empires: Definitive Edition Ne Zaman Çıkacak?

Yapımcı firma Forgotten Empires’ın belirttiğine göre oyunun multiplayer betasına 100.000 oyuncudan fazla kayıt olmuş. Oyunu deneme fırsatı bulanlar maç bulma konusunda zorlanmadıklarını belirtiyorlar. Yenilenen grafikleriyle her zamankinden daha keyifli ve müthiş detaylara sahip görünen Age of Empires: Definitive Edition 20 Şubat 2018’de satışa çıkacak.


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...