Alias Grace 2. Sezon Ne Zaman Başlıyor? - Alias Grace Konusu

Alias Grace 2. Sezon Ne Zaman Başlıyor?

Alias Grace 2. Sezon Ne Zaman Başlıyor
Bu yazıyı oylayın

1843 yılında gerçekleşen gerçek bir cinayet olayına dayanan dizi yeni bir isimle ekranlara geri dönebilir.

Margaret Atwood’un aynı isimli romanından uyarlanan dizi Alias Grace Netflix’in orijinal yapımlarından bir tanesi. 19. Yüzyılın ortalarında yaşayan İrlandalı göçmen Grace Marks’ın hayatını izlediğimiz dizi tek sezon olarak planlanmıştı. Ancak oldukça ilgi gören dizinin 2. sezonu yeni bir isimle tekrar başlayabilir.

Konusunu gerçek olaylardan alan dizinin başrolünde Sarah Gordon bulunuyor. Dizinin oyuncu kadrosunda Chuck dizisi ile oldukça tanınan Zachary Levi de yer alıyor. Başarılı oyuncuların bulunduğu dizi IMDB’den 10 üzerinden 7.9 puan aldı. Peki Alias Grace 2. Sezon Ne Zaman Başlıyor?

Alias Grace 2. Sezon Konusu ve Oyuncuları

İrlanda’dan Kanada’ya göçmen olarak gelen Grace Marks hizmetçi olarak çalıştığı evin sahiplerini öldürdüğü gerekçesiyle ömür boyu hapse mahkum edilmiştir. Soğukkanlılıkla iki kişiyi öldürdüğü iddia edilen Marks o dönemde oldukça ilgi çeker. Zira o dönemlerde kadın katil oldukça ender görülmektedir. Grace ise cinayet günü hakkında hiçbir şey hatırlamamaktadır. Kimileri Grace’in masum olduğuna inansa da suçlu olduğunu düşünen pek çok kişi bulunmaktadır.

Kilise komitesi tarafından Grace’ın serbest bırakılması için bir doktor gönderilir. Grace’in hayat hikayesini bu doktordan dinlemekteyiz. Dizide zorluklarla dolu bir hayata sahip olan Grace ile birlikte cinayet gününü keşfe çıkıyoruz. Sarah Gordon Grace Marks karakterini gerçekten çok başarılı bir şekilde canlandırmakta. Grace’in hayatını yazan doktora ise Edward Holcroft hayat veriyor. Hikayenin bir kısmını Sarah’tan dinlerken bir kısmını da doktordan dinlemekteyiz.

Alias Grace 2. Sezon Ne Zaman Başlıyor?

İlk sezonu 6 bölümden oluşan dizi kitabı başarılı bir şekilde hayata geçirilmiş. Ancak hala dizide Grace Marks’ın hayatının bir kısmı gizemini koruyor. Bu nedenle mini dizi olarak planlanan dizinin yeni bir sezonunun yapılması bekleniyor. Dizinin yeni sezonu farklı bir isimle ekranlara gelebilir.

Dizinin yeni sezonu hakkında resmi bir açıklama yapıldığında yazımızı güncelleyeceğiz. Dizi mutlaka izlemeniz gereken diziler arasında yer alıyor. Dizi gerçek olaylara dayandığı için izlemeden önce hakkında araştırma yapmamanızı öneririm. Dünya genelinde %95 civarında beğeni toplayan dizi mutlaka bir şansı hak ediyor.


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...