Altered Carbon 2. Sezon Ne Zaman? - 2. Sezon Konusu

Altered Carbon 2. Sezon Ne Zaman?

Bu yazıyı oylayın

Bilim kurgu severler tarafından büyük bir ilgiyle takip edilen dizi Altered Carbon yeni sezonu için hazırlıklara başladı!

Richard K. Morgan’ın Siberpunk isimli romanından uyarlanan dizi bu yıl Netflix üzerinden yayınlanmaya başladı. Netflix üzerinde online olarak izlenebilen dizi ilk bölümüyle birlikte oldukça ses getirdi. Özellikle bilim kurgu severler tarafından oldukça sevilen dizi 2018 yılının ilk yarısında en beğenilen dizi oldu. İzleyenlerin %96’sının sevdiği dizi Imdb üzerinde 8,2 gibi yüksek bir puana sahip oldu. İlk sezonu ile bu kadar ses getiren dizinin ikinci sezonunun olup olmayacağı merak ediliyor.

Sonunda Netflix’ten sevindirici haber geldi. Dizi 2. sezonu ile Netflix üzerinde yayınlanmaya devam edecek. Yeni sezonda diğer kitap Broken Angels’ı konu alacak dizi bilim kurguda en iyi dizi olmaya aday. Bilim kurgunun Game Of Thrones’u olarak adlandırılan dizi The Altered Carbon 2. sezon ne zaman?

Altered Carbon 2. Sezon Konusu

Dizi 350 yıl sonraki geleceği yani 2384 yılını konu alıyor. Bu gelecekte bir kişinin anıları kortikal yığın adı verilen disklere aktarılıp saklanabiliyor. Bu anı depolama cihazları tersine mühendislik teknikleri kullanılarak çok hızlı bir şekilde üretilmiştir. Bu diskler sayesinde bir insanın ölmesi engellenmiştir. Takeshi Kovacs (Joel Kinnaman) yeni dünya düzenine karşı organize edilmiş bir başkaldırıda yenik düşer. Ancak yıldızlararası elit savaşçılardan tek hayatta kalan odur. Laurens Bancroft (James Purefoy) adında çok zengin bir adam ona tekrar yaşama şansı sunana kadar buz içine hapsedilir. Ancak Bancroft karşılık olarak Kovacs’ın kendi cinayetini çözmesini istemektedir.

Dizinin 2. sezonu eğer gerçekleşirse neredeyse tüm oyucular değişecek. Kovacs’ın Harlan’daki anılarındaki oyuncular hariç tüm oyuncular değişecek. Zaten Kovacs’ın bedeni aslında polis Elias Ryker’ın bedeniydi. Dizinin 2. sezonunda yer alacak olan oyuncuların isimleri ise henüz açıklanmadı. Kinnaman bir röportajında 2. sezonun çok farklı olacağını ancak kendisinin yer almayacağını açıkladı.

Altered Carbon 2. Sezon Ne Zaman?

Netflix dizinin 2. sezonu ile ilgili herhangi bir açıklama yapmadı. Ancak 2. sezon için seyirciler çok heyecanlı. Tüm dünyadan büyük ilgi gören dizinin tahmini olarak 2. Sezonu Şubat 2019’da çıkar diye düşünüyorum. Dizinin bölümleri oldukça detaylı bir şekilde çekildiği için çekimler çok uzun sürebilir.

Şimdiden dünya çapında büyük ses getiren dizinin yeni sezonunun da izleyiciyi tatmin edeceğinden eminim. Dizinin kesin çıkış tarihi yayınlandığında yazımızı güncelleyeceğiz.


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...