Android İşletim Sistemli BlackBerry Venice Ne Zaman Çıkıyor?

Android İşletim Sistemli BlackBerry Venice Ne Zaman Çıkıyor?

Bu yazıyı oylayın

Blackberry’nin yeni Android işletim sistemli telefonları ne zaman çıkacak? Nezamancikiyor.com

Kendi işletim sistemiyle bir yere varamayıp sonunda Android’e geçiş yapan Blackberry telefonları ne zaman çıkıyor?

Bundan 5-6 sene önce satış rekorları kıran Blackberry telefonlar, Android ve iOS işletim sistemli telefonların yükselişinden sonra yavaş yavaş yok olmuştu. Ama Blackberry küllerinden doğarak geri geliyor! Kesin olarak yeni telefonlarında Android işletim sistemi kullanacak olan Kanadalı şirket Blackberry bakalım eski başarısını tekrar yakalayabilecek mi?

Blackberry birden fazla Android işletim sistemli telefon çıkarak. Bunlardan ilki elimize gelen bilgilere göre Venice kod modeli olacak. Venice kod modelinin bir özelliği ise Blackberry’nin tarzından vazgeçmeyişi. Yani resimde gördüğünüz telefonun kaydırma kapaklı olup donanımsal klavyeye sahip olması. Blackberry hedeflediği başarısını tasarımı yüzünden kaybedebilir çünkü şimdiden kullanıcıların en büyük şikayeti Blackberry Venice Kod’un tasarımsal sıkıntısı.

Söylentilere göre çıkaracağı diğer bir model ise hala piyasada satışı bulunan Blackberry Passport modelinin Andoride geçmiş hali olacakmış. Blackberry bu kadar dibe vurduktan sonra geri dönebilecek mi? Ya tekrar yükselecek yada daha da dibe vuracak. Bazı kullanıcıların yorumu ; Blackberry Androide geçiş yapmadan önce tam bir yazılımsal & donanımsal kabus olsada BBM’i, donanımsal klavyesi ile kalbimizin bir kenarında efsane olarak kalacak şeklinde..

Bazı kullanıcılar Blackberry Android’e geçiş yaparsa Blackberry olmaktan çıkar diyor. Ancak Blackberry’nin tamamen silinmeden önce son bir atak yapması gerekirdi, onuda Android’e geçiş yaparak gerçekleştiriyor.

Peki geri dönüp eski yerini almayı kafaya koymuş olan Blackberry’nin Android işletim sistemli yeni telefonu Venice Kod ne zaman çıkıyor? Venice kod ilk olarak 6 – 9 Eylül arası düzenlenecek olan IFA 2015 etkinliğinde tanıtılacak ve Amerika Birleşik Devletlerinde önümüzdeki kasım ayında satışa çıkacak. Ayrıca Blackberry’nin yeni Android işletim sistemli Passport modelininde IFA 2015 etkinliğinde tanıtılacağı söyleniliyor. Telefonun çıkış fiyatı hakkında ise henüz bir bilgi bulunmuyor.

Evan Blass’ın Twitter sayfasından paylaştığı, Blackberry venice olarak iddia edilen gif :

https://twitter.com/evleaks/status/634113167409344512?ref_src=twsrc%5Etfw


  • bence tasarımı cidden kötü olmuş ayrıca fiziksel klavye tam bir hata. bakalım nasıl bir şey olacak

    İsimsiz 22 Ağustos 2015 17:22 Cevapla

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...