Android İşletim Sistemli Nokia C1 Ne Zaman Çıkıyor?

Android İşletim Sistemli Nokia C1 Ne Zaman Çıkıyor?

Bu yazıyı oylayın

Nokia’nın ilk Android işletim sistemli telefonu C1 ne zaman çıkıyor? Nezamancikiyor.com

Lumia model cep telefonlarının yaratıcısı Nokia, bir çok çalışmasının patentinin ve kuruluşlarının Microsoft tarafından satın alınmasından uzun bir sürenin ardından cep telefon piyasasına iyi bir şekilde girme planları yapıyor.. Bildiğimiz üzere Microsoft’un satın aldığı şeyler içinde Lumia serisi de vardı ve bu modellerin başındaki Nokia ibaresi ve logosu tamamen kaldırıldı. Nokia bu sefer Android işletim sistemini kullanarak bomba gibi gelecek gibi duruyor!

Nokia C1 hakkında uzun zamandır söylentiler vardı ama uzun bir süre gizliliğini korudu. Ancak bu bilinmezlik dün sona erdi. Basına sızan bilgiler sonrasında kullanıcılar şimdiden az biraz fikir sahibi oldu.. Nokia şirketi ilk kez tam fonksiyonlu Android işletim sistemine sahip bir telefon piyasaya sunacak. Bildiğimiz üzere Microsoft ile ortak yaptığı çalışmalarda kısıtlı bir şekilde Android işletime yer vermişti.

Nokia C1 telefonunun bazı özellikleri ;

Telefonun 5,5 inclik ekranı 720P çözünürlüğe sahip olacak. 5MP ön, 8MP arka kameraya sahip olacak. İşlemci markası Intel olacak ve 2GB RAM ile güçlü bir cihaz olacak. Ancak şunu belirtmeliyiz ki sızıntı bilgilerin hiçbir zaman kesinliği yoktur. Resmi bilgi olmadan telefon hakkında fikir edinmek yanlış olabilir. Nokia’nın böyle bir telefon üzerinde çalışıp çalışmadığı bile kesin değil.

Çoğu kullanıcıya göre Nokia, piyasaya böyle giriş yapmak isterken Android işletim sistemi yerine kendine ait işletim sistemi kullanması daha mantıklı olur. Kimine göre efsane geri dönüyor kimine göre ise boşuna dönüyor. Nokia köklü bir şirket olsa da bu sene dünya devi markalar tarafından onlarca telefon duyuruldu. Piyasa da işi zor olacak ancak eski Nokia telefonların namını bilenler rahatlıkla bu telefonu tercih edecektir.

Peki kesin olmasa da Finlandiyalı şirket Nokia tarafından çıkması beklenilen Android işletim sistemli C1 ne zaman çıkıyor? Sızan bilgilere göre telefon 2016 yılının ilk çeyreğinde çıkabilirmiş.


  • o \”teknoloji devi\” sayılan saçma sapan telefonlardan daha iyi yapar Nokia yaparsa.

    rakun 8 Eylül 2015 21:27 Cevapla

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...