Aquaman Ne Zaman Vizyona Girecek? Ne Zaman Vizyonda - Film Konusu

Aquaman Ne Zaman Vizyona Girecek?

Aquaman Ne Zaman Vizyona Girecek?
3 (60%) 2 votes

DC hayranlarının merakla beklediği Aquaman Ne Zaman Vizyona Girecek?

Sıkı bir çizgi roman okuru olarak söylemeliyim ki ‘Suicade Squad’ ve ‘Batman v Superman’ filmlerinden sonra DC filmlerini izlememe kararı almıştım. Tabi ki bir anlık öfkeydi. Daha sonra ‘Justice League’ fragmanı geldi. Belli bir kesimin aksine fragman hiç hoşuma gitmedi. Geçtiğimiz günlerde ‘Wonder Woman’ filmiyle DC durumu toparladı. Wonder Woman’ın iyi bir film olması, gelecek DC filmleri için büyük umutlar oluşmasını sağladı. ‘Aquaman’ de bunlardan bir tanesi. Aquaman Ne Zaman Vizyona Girecek? sorusu için hazırladığımı bu haberde film hakkında detaylı bilgiler vermeye çalışacağız. Öncelikle şunu söylemekte fayda var; DC hayranlarının ve takipçilerinin film için çok büyük beklentileri var. Peki filmde kimleri göreceğiz, hangi Aquaman çizgi romanlarının uyarlamasından oluşacak ve hangi oyuncular yer alıyor?

Oyuncu Kadrosu 

Aquaman’i daha önce Game of Thrones’tan tanığımız Jason Momoa canlandıracak. Mera karakterini ise Amber Heard canlandırırken, Nicole Kidman’ı (Lion) Atlanna Kraliçesi olarak göreceğiz. Ayrıca daha önce Marvel’ın Spider-Man üçlemesinde Green Goblin olarak karşımıza çıkan Willem Dafoe, filmde Vulko karakterini canlandıracak. Filmin yönetmen koltuğunda ise daha önce korku/gerilim filmleriyle tanıdığımız James Wan bulunuyor.

Filmde Bulunacak Karakterler

Filmimizin ana kötüsü Black Manta olacak. Çizgi romanlarda Aquaman ile Black Manta arasındaki düşmanlık Aquaman’in yaptığı bir hata sonucu gerçekleşir. Babasının vasiyeti üzerine Aquaman Black Manta’yı öldürmek için yola çıkar. Ancak yanlışlıkla Black Manta‘nın babasını öldürür ve aralarında bir kan davası başlar. Çizgi romanlarda yaşanan olay bu şekilde. Filme nasıl yansıtılacak göreceğiz.

Filmde göreceğimiz bir diğer karakter de Mera. Kendisi Aquaman’in sevgilisi ve bir kaç süper gücü bulunuyor. Bunlardan bazıları suyu yönlendirebilmesi ve suyun altında nefes alabilme özelliği. Babasının kim olduğu bir kaç çizgi romanda sır olarak tutulmuştur. Ancak Mera’nın babasını filmde göreceğimizi düşünmüyorum.

Filmin Konusu-Baz Alınacak Çizgi Romanlar

Film karakterimizin origin, yani ortaya çıkış hikayesini konu alacak. Arthur’un Atlantis Krallığının mirasçısı olduğunu öğrendiği dönemlerin flashbacklerle anlatılacağını düşünüyorum. Çünkü filmin oyuncu kadrosunda bulunan Otis Dhanji’nin, Aquaman’in 13 yaşında ki halini oynayacağı söyleniyor. Yani flashbacklerle origin hikayesi anlatılırken, esas konuda da Black Manta ile savaşının anlatılacağını düşünüyorum. Hangi çizgi romanları baz alacağı konusunda ise bir kaç seçenek var. İlk seçenek New 52! (Yeni 52!). Bunun sebebi New 52’nin Aquaman serisinde karakterin hem origin hikayesinin hem de Black Manta ile büyük bir savaşının bulunması. Aynı zamanda Mera ile ilişkisi de seride yer almıştı. Ancak benim gönlümden geçen farklı çizgi romanlardan bir kaç özelliği alarak, ortaya karışık bir Aquaman hikayesi sunmaları yönünde. Böylece herkesin sevebileceği bir film ortaya çıkmış olur.

Denizlerin efendisi, Aquaman Ne Zaman Vizyona Girecek?

DC filmlerinde sıra Justice League’te, ardından da Aquaman geliyor. Kısacası Aquaman ülkemizde 21 Aralık 2018 tarihinde vizyona girecek. E ne diyelim, heyecanla bekliyoruz…

Film hakkında size aktaracaklarımız bu kadardı bir başka ne zaman çıkacak konusunda görüşmek dileği ile…Selam! Ben Anıl. Film,dizi izlemeye ve çizgi roman okumaya bayılırım. Ne Zaman Çıkıyor ekibinin bir parçasıyım...

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...