Asus Zenfone 2 Laser Ne Zaman Çıkıyor?

Asus Zenfone 2 Laser Ne Zaman Çıkıyor?

Bu yazıyı oylayın

Ön siparişi başlayan telefon Asus Zenfone 2 Laser ne zaman çıkıyor? Nezamancikiyor.com

Ülkemizde oldukça beğenilen ve tutulan Asus Zenfone serisinin geçtiğimiz aylarda 2. modeli Asus Zenfone 2 çıkmıştı. Asus Zenfone 2 Laser modelinin ise bazı ülkelerde çıkmış olduğu söyleniliyor. Ancak Türkiye’de henüz çıkmamış olsa bile az bir zaman kaldı.

Asus Zenfone 2 fiyat / performansıyla çok konuşulmuştu. 1.300 TL fiyat etiketine sahip olarak çıkış yapan ürün 4GB RAM ve 64 bit işlemcisi ile harika bir ürün olarak geçiyordu. Çoğu kullanıcının yorumu “Eğer bu donanımı diğer teknoloji devi olan şirketleri yapsaydı fiyatı en az 2.500TL’den başlar.” şeklinde olmuştu. Bu modelin hızlı şarj özelliği ise ayrı bir olay yaratmıştı.. Aslında Asus Zenfone 2 telefon diğer ülkelerde 270$ fiyat etiketine sahipti. Ancak Türkiye’de vergiler, masraflar vs. ile bilrikte 1300TL’den satışa başlanmıştı. Yurt dışındaki insanlar Türk vatandaşlarının bu fiyata ucuz diye sevinmesine şaşırıyordu. Ancak ülkemizdeki gerçekten telefon piyasasına göre tam bir fiyat / performans ürünüydü.

Asus Zenfone 2 harika bir ürün olarak geçsede küçük hataları yok değildi. Asus kullanıcılarının en büyük hayali Asus Zenfone 2 Laser adlı telefonun bu hataların düzeltilmiş şekilde piyasaya çıkması ve yine uygun bir fiyata sahip olması. Özellikle şarj %15 seviyesine gelince “Arayüz Durduruldu” hatasının olmaması bekleniliyor. Bu hata telefonun sevilmeyen nadir kısımlarındandı ancak kullanıcıyı sinir etmeye yetiyordu. Forumlarda bu hatanın çözümü için yüzlerce konu açılmıştı fakat net bir çözüm bulunmuş değildi.

Kullanıcılar Asus Zenfone 2 Laser konusunda oldukça heyecanlı ve çıkar çıkmaz alıcam diyen kişilerin sayısı oldukça fazla. Gelelim Asus Zenfone 2 Laser adlı telefonun özelliklerine ; Telefon en büyük yeniliği kamerada yapıyor. 13MP çözünürlüğe sahip olan arka kamerasında “Super Resolution”  adlı özelliğiyle yapılan çekimlerde fotoğraf 52MP çözünürlüğe ulaşabiliyor. Telefonda 64 Bit işlemci ve 2 GB RAM bulunuyor. Kullanıcıların en büyük eleştirisi Ram’in düşürülmüş olması yönünde. Son olarak ise telefon Android 5.0 işletim sistemine sahip. Asus Zenfone 2 Laser, iki farklı model olarak piyasaya gelecek yani saydığımız bu özellikler iki model arasında farklılıklar gösterebilir.

Peki kullanıcıların heyecanla beklediği Asus Zenfone 2 ne zaman çıkıyor ve nasıl bir fiyat etiketine sahip olacak? Telefon 21 Eylül’de Türkiye’de satışa çıkacak. 16 GB’lık modelinin fiyat etiketi ise 899TL olacak.


Comments to Asus Zenfone 2 Laser Ne Zaman Çıkıyor?

  • ram düşürülmüş evet ama ona göre fiyatı da düşürmüşler bence başarılı olacak Asus Zenfone 2 Laser. kesinlikle alınabilir

    asus 12 Eylül 2015 11:46 Cevapla

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...