Avengers: Infinity War Ne Zaman Çıkacak? - Film Konusu

Avengers: Infinity War Ne Zaman Çıkacak?

Avengers: Infinity War Ne Zaman Çıkacak?
Bu yazıyı oylayın

Avengers film serisine bir yenisi daha ekleniyor. Film ile ilgili detaylar yazımızda.

Marvel Sinematik Evreni’ne 2008’de çıkan Iron Man filmiyle başlamıştı. O günden beri hikaye giderek gelişerek ve genişleyerek ilerliyor ve belli bir tepe noktasına yaklaşıyor. İşte Marvel Sinematik Evreni’nin on dokuzuncu filmi olacak olan Avengers: Infinity War bugüne kadarki çekilen filmlerin doruk noktası olacak diyebiliriz. İzleyicilerin en merakla beklediği filmlerden biri olan Avengers: Infinity War ne zaman çıkacak?

Thanos Sonsuzluk Taşlarını Topluyor

Marvel Sinematik Evreni’nin önceki filmlerinde sonsuzluk taşlarına değinilmişti. Bunlar galaksinin çeşitli yerlerinde bulunan inanılmaz derecede güçlü altı obje. Her taş evrenin farklı bir unsurunu temsil ediyor ve uzay, zihin, gerçeklik, güç, ruh ve zaman taşları olarak karşımıza çıkıyor. Marvel filmlerinde kahramanlarımızın bu taşları birer birer buluşunu izlemiştik.  Ancak şimdiye kadar ruh ve zaman taşları bulunamadı ve nerede olduklarını bilmiyoruz.

Thanos ise galaksinin uzak bir köşesinde hüküm süren kozmik bir savaş lordu ve kendisine hizmet eden Chitauri ve Outriders isimli iki devasa orduya sahip. Thanos’un amacı sonsuzluk taşlarını ele geçirip onları eldiveninde birleştirerek taşların gücüne sahip olmak. Thanos’u ve eldivenini önceki filmlerde görmüştük. Avengers: Infinity War filminde ise Thanos’un bu taşları ele geçirme mücadelesini göreceğiz ve muhtemelen zihin taşını ele geçirmek için dünyaya gelecek. Zihin taşı şu anda Vision karakterinde bulunuyor (Vision’un alnındaki sarı taş). Trailerda da gördüğümüz üzere Thanos dünyaya saldırıyor ve Vision’dan taşı almaya çalışıyor. Bu yolda belki Loki’yle de işbirliği içine girebileceğine dair ipuçları bulunuyor. Tabi ki Avenger ekibi ve Guardians of the Galaxy üyeleri Thanos’un amacına ulaşmasına engel olmaya çalışacaklar.

Avengers: Infinity War Ne Zaman Çıkacak?

Marvel’ın şimdiye kadar en büyük bütçeye sahip ve en fazla kahramanı birden göstereceği Avengers: Infinity War filmi birçok açıdan heyecan verici. Hikayenin epikliği bir yana bütün o büyük oyuncuları bir arada aynı filmde görmek de ayrıca keyifli olacaktır. Hepimizin merakla ve heyecanla beklediği Avengers: Infinity War filmi 27 Nisan 2018’de Türkiye’deki sinemalarda gösterime girecek.


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...