Black Mirror 5. Sezon Ne Zaman? - Yeni Sezon Ne Zaman Başlayacak?

Black Mirror 5. Sezon Ne Zaman? – Yeni Sezon

Black Mirror 5. Sezon Ne Zaman?
Bu yazıyı oylayın

4. sezonunda hüsrana uğrayan Netflix izleyicisinin merak ettiği Black Mirror 5. Sezon Ne Zaman?

4. sezonu ile beğenilmeyen yapımda en dikkat çekici bölüm 6. bölüm oldu. 4. sezonu diziye yakıştırmayan izleyiciler bazı bölümlerden hiçbir zevk alamadıklarını söylerken. Dizi yapımcı Netflix’den 5. sezonla alakalı bilgilerin gelmesi izleyiciyi heycanlandırdı. Sezondaki bir çok bölüm beğenilmedi ancak sıyrılmayı başaran bir kaç bölüm kaliteyi tekrar hissettirdi. Bu kadar uzun bir süre diziye ara verilmesi merak ve heyecanı doruk noktasına çıkarınca aslında ön yargısız izlendiğinde izlenmeyecek kadar da değil. 4. sezondan istediğini alamayan izleyenler Black Mirror 5. Sezon Ne Zaman? sorusunu akıllara getirdi.

Farklı distopyalar ile teknolojinin farklı ve eleştirel yönlerini ele alan Black Mirror bu sezonda geçtiğimiz sezondaki karanlık algıyı biraz yıkarak aslında biraz izleyiciyi rahatlatmaya çalışıyor. Önceki sezonlarda sürekli bu mottonun işlendiğini görünce dizide sürekli olarak böyle sıkıntkılı sancılı durumlar mı izleyeceğiz sorusu akıllara gelmişti. Hattaya diziyi bırakanlar tarafından dizinin çok karanlığa kaptırması eleştirilmişti. Bu eleştirileri Netflix dikkate alacak ki 4. sezonda biraz daha yumuşak bir kara ayna görüyoruz. Şimdi biraz 4. sezondan bahsedeceğiz bu kısımdan sonrası sizin için spoiler olabilir diziyi izlemediyseniz dikkat ediniz.

Black Mirror 4. Sezon İncelemesi

Çaresizlik, oluşacak vahşet ve distopya bunların üçü bu dizi için olmazsa olmaz ancak ekip olarak dizide bunları sadece ve sadece Metal Head bölümünde görebildik. Bu bölüm dışında yumuşatılmış Black Mirror şahsen bize hoş gelmedi. Black Mirror dizisini biz ilk sezonda sert çizgisi ile tanımıştık ancak bu sert çizgi sanki bu sezon biraz yumuşamış gibiydi. Ama neticesinde dizi sağlam bir dizi oluşunu bu bölümde oldukça hissettirdi.

Bir çok kişiye göre Metal Head bölümünden sonra en çok beğenilen bölümde ilk bölüm yani USS Callister’dı. Bu bölümün sevilmesinin nedeni ilk bölüm olmasıdır bilinmez ilginç bir şekilde beğenildi. IMdb de ise en çok beğenilen bölüm Hang the DJ oldu ardından ise sezon finalinin yapıldığı 6. bölüm yani Black Museum geliyor.

Black Mirror 5. Sezon Ne Zaman? – Yeni Sezon Ne Zaman?

Asıl merak edilen başlığımızdaki sorunun yanıtına gelecek olursak. Netflix 4. sezon için yorumların hüsranına uğrarken yeni sezon beklentisinde olan izleyicilere müjdeli haberi verdi. 5. sezon için çalışmalara başlanıldığı ancak henüz bunu konuşmak için erken olduğu belirtildi. Yeni sezon kaç bölümden oluşur bilinmez ancak yeni sezonda bölümleri daha sert bekliyoruz eeeey netflix. Netflixden gelecek yeni bilgilerle ve çıkış tarihi ile burayı güncelleyeceğimizi de hatırlatırız.

8 Ekim 2018 Güncelleme: Dizi çekimlere başladığını bildirdi. Yeni sezon tahmini olarak 2018’in sonu veya 2019’un başında 3 bölüm olarak yayınlanacak.


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...