Britannia 2. Sezon Ne Zaman Başlayacak? - Britannia Konusu

Britannia 2. Sezon Ne Zaman Başlayacak?

Britannia 2. Sezon Ne Zaman Başlayacak?
Bu yazıyı oylayın

Game Of Thrones’a benzerliği ile dikkatleri üzerine çeken dizinin 2. sezonu onaylandı.

Dünya çapında popüler olan Game Of Thrones’a rakip olan tarihi olaylar ile fantastik olayları bir araya getiren dizi Britannia oldukça ses getiren bir yapım oldu. Dizi ilk bölümü 18 Ocak tarihinde yayınlandı. Türkiye’de 19 Ocak’ta SinemaTV’de ekranlara gelen dizi oldukça sevildi. Roma’nın bir dönem kutsal toprakları olan Britanya’ya girme mücadelesi anlatılan dizide ünlü oyuncular yer alıyor. The Walking Dead dizisinden tanıdığımız David Morrissey ile True Detective dizisinden tanıdığımız Kelly Reily baş rolleri paylaşıyorlar. Dizi online olarak Amazon üzerinden yayınlanıyor. Dizinin oyuncu ekibi kadar arka plandaki ekibi de oldukça dikkat çekiyor. Peki Britannia 2. Sezon Ne Zaman Başlayacak?

Britannia Konusu ve Oyuncular

Amazon üzerinden izlenebilen dizi İngiliz tarihinin az bilinen bir tarihini konu alıyor. Dizi Britanya topraklarındaki değişim gerçekleşmeden öncesini konu ediniyor. Keltlerin yaşadığı bu topraklara göz diken Roma İmparatorluğu burayı işgal edebilmek için geri dönüyor. Diğer topluluklardan farklı olan Kelt topluluğunda güçlü savaşçı kadınlar ve druidler bu işgale karşı geliyorlar. Topraklarını kaybetmek istemeyen Keltler mistik güçlerini de kullanarak düşmanlarını alt etmeyi amaçlıyorlar. Dizi bolca savaş ve fantastik sahneler içeriyor. Bu nedenle Game Of Thrones ile oldukça kıyaslanan bu dizi onun kadar başarı elde edebilecek mi merak ediliyor. Dizide Nikolaj Lie Kaas, Liana Cornell gibi isimler de yer alıyor.

Britannia 2. Sezon Ne Zaman Başlayacak?

Oldukça ses getiren yapım ilk sezonu yayınlandıktan sonra 2. sezon onayı aldığını duyurdu. 2018 yazında çekimlere başlanacak olan dizinin 2. sezonunun 2019 başında ekranlara geri dönmesi bekleniyor. Britannia dizisi ülkemizde de oldukça ilgi gördü. İlk sezonu Sinema TV üzerinden izlenebilen dizinin ikinci sezonu da izlenebilir mi henüz bilmiyoruz. Dizinin resmi çıkış tarihi ve Sinema TV üzerinde yayın tarihi belli olduğunda yazımızı güncelleyeceğiz. Eğer Game Of Thrones dizisini çok seviyorsanız bu diziyi de beğeneceğinizden eminim. Fantastik ve tarihin birleşmesinden oldukça güzel değişik yapımlar ortaya çıkabiliyor. Böyle yapımların sayısının artmasını temenni ediyorum.


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...