Castle Rock 2. Sezon Ne Zaman Başlıyor? - Castle Rock Konusu

Castle Rock 2. Sezon Ne Zaman Başlıyor?

Castle Rock 2. Sezon Ne Zaman Başlıyor?
Bu yazıyı oylayın

Çok beğenilen yeni dizi Castle Rock 2. sezon onayını kaptı bile.

Ünlü gerilim ve korku yazarı Stephen King’in aynı isimli korku romanından uyarlanan Castle Rock birinci sezonu ile ekranlara geliyor. Amerika’nın fantastik ve korku dizilerinin yayınlandığı kanal hulu üzerinden yayınlanıyor. Henüz 5 bölümü yayınlanan dizi ikinci sezon için onayı kaptı bile. Peki Castle Rock 2. sezon ne zaman başlıyor?

İlk sezonu oldukça hararetli bir şekilde ilerleyen dizinin yeni sezonu hakkında bir bilgi bulunmuyor. Yeni sezonda oyuncu kadrosunun değişeceğini düşünmüyorum. Dizi daha önce 11.22.63 dizisinde birlikte çalışan J. J. Abrahams ve Stephen King ortak yapımı. 11.22.63 dizisinden oldukça olumlu geri dönüş alan ikili bu diziyi yapmaya karar vermişti.

Castle Rock Konusu ve Oyuncuları

Castle Rock King’in oluşturduğu fantastik kasabalardan birisi. Bu kasabada ara sıra King’in farklı romanlarına geri dönüyoruz. Ayrıca eyalet olan ‘Maine’ King’in doğum yeridir. Castle Rock kendine ait bir konusu olan bir dizi değil. Yapımcılar King’in farklı yıllardaki hikâyelerini ve karakterlerini bu kasaba da tekrar gösteriyor. Oyuncu kadrosuysa çok ünlü olmayan ancak tanıdık olan oyunculardır.

91 yılının dondurucu karlı kışın da on bir gündür bütün uğraşlar sonucunda bulmayan Henry hiç beklenmeyen bir anda çıkagelir. Bu sürede ne yaptığını nasıl hayatta kaldığını ne kasaba halkı ne küçük Henry bilmektedir. Henry bu süre de ne yaşadığını hatırlayamaz. Günümüze geldiğinde Henry Deaver (Andre Holland) Teksas’taki idam mahkûmlarını kurtarmaya çalışan bir savunma avukatıdır. Üvey babasının ani ve gizemli ölümünden sonra kasabayı terk eden Henry’yi, kasaba halkı, babasının ölümünden suçlu bulmaktadır. Hikâyenin ana konusu Shawshank Hapishanesi yüzünden Henry’nin Castle Rock’a dönmesiyle başlar. Hapishanenin terk edilmiş hücrelerinden birinde bulunan gizemli mahkûm (Bill Skarsgard) sorulan sorulara tepkisizdir. Bütün sorgulamanın sonunda sadece Henry Deaver der. Hemen ardından Henry kasabaya çağırılır ve olaylar başlar.

Castle Rock 2. Sezon Ne Zaman Başlıyor?

İlk sezonu devam eden dizinin ikinci sezonu ile ilgili bir açıklama henüz yapılmadı. Dizinin ikinci sezonu tahminlerimize göre 2019 yılında başlayacak. Kesin çıkış tarihi yayınlandığında yazımızı güncelleyeceğiz. Fragmanı çıktığında yazımıza ekleme yapacağız.


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...