Cingöz Recai Ne Zaman Vizyona Girecek? - Film Konusu

Cingöz Recai Ne Zaman Vizyona Girecek?

Cingöz Recai Ne Zaman Vizyona Girecek?
Bu yazıyı oylayın

Peyami Safa’nın aynı isimli kitabından beyaz perdeye uyarlanan Cingöz Recai Ne Zaman Vizyona Girecek?

Her zaman farklı projeleriyle dikkat çeken yönetmen Onur Ünlü’den bir klasiğin beyaz perdeye yansımasını izlemeye hazır mıyız? Özellikle son işi Youtube kanalında yayınlanan Görünen Adam dizisinden sonra her işinde başarısını saklayan Onur Ünlü bu sefer büyük yıldızlar ile kaliteli bir filme imza atmaya hazırlanıyor. Peyami Safa’nın Server Bedi mahlasıyla yazdığı Cingöz Recai okunma rekorları kırmış zamanın en iyi kitaplarından biriydi. Kitaptan beyazperdeye uyarlanacak olan filmin oyuncu kadrosu da bir hayli iddalı Cingöz Recai Ne Zaman Vizyona Girecek? sorusunu yanıtlamadan önce filmin biraz konusundan bahsedeceğiz;

Cingöz Recai Film Konusu

Cingöz Recai adındaki başrol karakterimiz ülkede nam salmış azılı bir hırsız. Ancak Recai’nin çaldığı şeyler o kadarda kötü bir yere hizmet etmemektedir. İnce ve narin kalbinin üzerine sert bir karakter oturtan Recai aslında çaldığı şeyleri yardım muhtaç insanlara dağıtmaktadır. Mehmet Rıza adındaki karakterimiz ise son zamanlarında büyük işlere imza atmış başarılı bir polistir. Bu polis Cingöz Recai’nin azılı düşmanıdır diyebiliriz. Her delikte onu arayan Mehmet, Cingöz Rızanın her işinden sonra eli boş olarak evine dönüyordur zira cingöz rıza çok hızlı ellere sahiptir. Haliyle işini bitirdikten sonra arazi olmayı mükemmel şekilde becermektedir.

Aksiyon ve Polisiye kategorisinde oldukça kaliteli bir eser olma yolunda ilerleyeceği düşünülen film 1969 yılında Ayhan ışığın başrollüğünde bir kere beyaz perdeye aktarılmıştı. Bu sefer ise baş rollerde Kenan İmirzalioğlu, Haluk Bilginer, Serkan Keskin, Musa Uzunlar, Hakan Boyav ve Meryem Üzerli yer almaktadır. Son zamanların ve yakın geçmişin en iyi oyuncuları ile oyuncu kadrosunu yıldızlaştıran film şimdiden başarı yolunda ilerlemekte.

Cingöz Recai Ne Zaman Vizyona Girecek?

Asıl soru Cingöz Recai Ne Zaman Vizyonda?’nın yanıtına gelecek olursak film 13 Ekim 2017‘de tüm ülkemizde vizyona girecek. Bu tarihten evvel yakın tarihte filmin fragmanın da geleceğini düşünüyoruz. Film hakkında size aktaracaklarımız bu kadardı bir başka ne zaman çıkacak konusunda görüşmek dileği ile, Bizi sosyal medyadan takip etmeyi de unutmayın, yazı gelecek resmi bilgiler ile güncellenecektir, Esen kalın.


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...