Çipli Kimlik Kartı Ne Zaman Çıkacak? - Başvurular Ne Zaman?

Çipli Kimlik Kartı Ne Zaman Çıkacak?

Çipli Kimlik Kartı Ne Zaman Çıkacak?
Bu yazıyı oylayın

Kimlik kartlarında yeni dönem Çipli Kimlik Kartı Ne Zaman Çıkacak?

2010 yılından bu yana çalışmaları süren Çipli Kimlik Kartları pilot bölgelerde kullanılmaya başladı. Bir kaç ülkede kullanılan çipli kartlar artık ülkemizde de kullanılmaya başlanacak. Merakla beklenen çipli kartlar vatandaşların devlet işlerinde daha hızlı sonuç almasına yarar sağlayacak. Çipli Kimlik Kartı Ne Zaman Çıkacak? sorusu kulaktan kulağa yayılırken gelin çipli kartların avantajlarından bahsedelim;

Çipli Kimlik Kartı Avantajları

Özellikle devlet kurumlarında yüksek oranda hızlılık sağlayacak olan kartlar ile artık sağlık karnenizde kimliğinizde olacak. Güvenlik açısından oldukça güvenli olacağını belirten yetkililer Ekim ayından bu yana Erzincan, Erzurum, Rize, Artvin ve Trabzon gibi şehirlerimizde kullanıma başlanılan kart olumlu geri bildirimler ile geri dönmekte. İçinde bulunan bellek ile bir çok kaydı içerisinde barındıracak olan kartın ayrıca bir şifresi de bulunmakta. Yeni yılda tüm ülkemizde kullanılmaya başlanacak olan kartlar ilerleyen günlerde diğer pilot bölgelerde de kullanılmaya başlanacak.

Verilen şifre ile tek kart tek şifre teknolojine geçeceğiz. Yani verilen şifre ile artık devlet ve kamu işlerinde daha kolay hizmet alabileceğiz. Evrak, kimlik sahteciliğinin önüne geçmesi planlanan bu kart ile artık bunun gibi olumsuz durumlardan vatandaşlarımız kaçınacak.

Çipli Kimlik Kartı Ne Zaman Çıkacak? – Başvuruları Ne Zaman?

Yapıma başladığı sürede 2020’ye kadar kullanımları tamamen tüm ülkeye yayılmasını planlayan yetkililerin tam hedefi 2017’den sonra 3 yıl içinde tüm vatandaşların bu hizmete geçmesini sağlamak. Bunun için düzenli bir şekilde çalışan yetkililer 3 sene içerisinde tüm vatandaşlara kartlarını dağıtmış olacak. Ocak 2017 tarihinde resmi olarak başvuruları başlayacak olan kartı aldığınız günden itibaren kullanabiliyor olabileceksiniz.


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...