Crossing Souls Ne Zaman Çıkıyor? - Oyun Hakkında

Crossing Souls Ne Zaman Çıkıyor?

Crossing Souls Ne Zaman Çıkıyor?
Bu yazıyı oylayın

Merakla beklenen indie oyunlardan Crossing Souls hakkında bilinen her şeyi yazımızda derledik.

Crossing Souls yakın zamanda çıkacak olan aksiyon macera türlerindeki indie bir oyun. İspanyol asıllı indie bir oyun şirketi olan Fourattic tarafından geliştirilmekte olan ve dağıtımcılığını Devolver Digital’in üstleniyor.  2017 E3 konferansındaki ilginç şovlarıyla hatırladığımız Crossing Souls ne zaman çıkıyor?

Crossing Souls Oyunu Hakkında

Hikaye 1945’te arkeolog Dr. Carter Jones’un Amerika Birleşik Devleti tarafından Duat taşını ele geçirmek üzere gizli bir göreve yollamasıyla başlar. Bu taş olağanüstü güçlere sahip mistik bir yapıttır ve Dr. Carter taşı bulmak için Mısır’ın Kahire şehrindeki Krallar Vadisi’ne kadar gider. Burada taşı ele geçirmeyi başarır ancak bir daha kendisinden hiç kimse haber alamaz. Ta ki 1986 senesinde beş genç kafadar Chris, Math, Charlie, Big Joe ve Kevin bir bisiklet gezisi sırasında Kaliforniya’nın sakin bir kasabasında onun cesedini bulana kadar. Ve tabi ki doktorla birlikte taşı da bulurlar ve kendilerinde merak uyandıran bu taşı yanlarında eve götürürler. Bu beş kafadar taşın güçlerini ortaya çıkartacak bir cihaz geliştirip onun ölülerle irtibat kurmalarını sağlayan güçlerini olduğunu anlamaya başlarken Amerika’nın eski bir generali olan Albay Beringer -ki kendisi 1945’te taşın ele geçirilmesi operasyonunu yöneten komutandır- bunları fark eder ve taşın güçlerini daha fazla keşfetmeden önce onları durdurmaya çalışır.

Crossing Souls geniş bir açık dünyaya sahip, oyuncunun çevresini keşfederek ve yeni ipuçları bularak görevleri tamamlayıp yeni alanlara ilerlediği bir oyun yapısına sahip. Bu görevler çeşitli bulmacaları içeriyor ve her bir bulmacanın farklı yöntemlerle çözülüyor. Örneğin taşın gücünü kullanarak oyuncunun ölmesi ve öteki dünyaya geçmesi gibi. Bunun dışında mantık kullanarak çözülmesi gereken bulmacalar da var ve ayrıca oyunda dövüş mekaniği de bulunuyor bazı bölgeleri geçmek için bir veya daha fazla düşmanla dövüşüp etkisiz hale getirmemiz gerekiyor.

Crossing Souls Ne Zaman Çıkıyor?

Unity oyun motoru ile geliştirilen ve Windows, macOS, Linux ve PS4 platformlarında satışa sunulacak olan Crossing Souls 13 Şubat 2018 tarihinde çıkacak. Bulmaca, macera ve keşfetme duygusunu seven oyuncuların bir göz atmasında fayda var.

 


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...