Cursed’ın 1. Sezonu Ne Zaman?

Gün geçtikçe yeni içerikli dizi ve filmler Netflix sayesinde karşımıza çıkıyor. Evde sıkıldığımız her an izleyebileceğimiz birçok dizi ve film olmasaydı ne yapardık düşünemiyorum. Şimdi bahsettiğimiz dizilere bir yenisi daha ekleniyor. 13 Why Reasons dizi ile kendini sevdiren ve ünlenen oyuncu Katherine Langford’ı başrolünde izleyeceğimiz yeni Netflix dizisi Cursed’ın yayınlanmasına çok az kaldı. Daha bölümleri yayınlanmamasına rağmen adından çok söz ettirmeyi başardı. Katherine Langford’ı 13 Why Reasons’tan bilenler için durum daha heyecan verici. Dizinin yanı sıra bambaşka bir rolde göreceğimiz oyuncu hakkında düşünceleriniz neler olacak bakalım. Bu düşünceler arasına akla ilk gelen Cursed’ın 1. sezonu ne zaman? sorusu oluyor. Sorunun cevabını vermeden önce size dizinin konusunu ve oyuncuları anlatalım.

Netflix’in fantastik türündeki dizilerine bir yenisi daha ekleniyor. Bahsettiğimiz dizi tabi ki Cursed. New York Times’ın çok satan romanından uyarlanmış bir dizi. Gelin sizlere biraz dizinin konusundan ve oyunculardan çok kısa bahsedelim. Kral Arthur efsanesinin bir uyarlaması olan Cursed dizisinde genç bir kadın kahramandan bahsediliyor. Genç kadın kahramanımız Nimue, özel ve gizemli güçlere sahip biri. Nimue, annesinin ölümünden sonra kendini Merlin’i bulmaya ve eski kadim bir kılıcı teslim etmeye kendini adar. O sırada bu iş için kendine beklenmedik bir ortak bulur. Çıktığı bu serüvende korkunç Kırmızı Paladinler ve onların suç ortakları olan Kral Uther ile karşı karşıya kalır. Nimue’nin direnişi bir cesaret sembolü haline gelir. Doğaya zarar verilmesi, dinsel sorunlar, gereksiz savaşlar ve imkansızı başarmaya çalışan cesur bir lider olmak gibi günümüz konularını içinde barındırır. Cursed dizisi aynı zamanda bir yetişkinliğe geçiş öyküsü.

Cursed’ın 1. Sezonu Ne Zaman Çıkacak?

İşte merakla beklenen o sorunun cevabını vermeden önce oyuncu kadrosundan da bahsedelim sizlere. Dizide Nimue olarak gördüğümüz Katherine Langford, Arthur olarak karşımıza çıkacak Devon Terrell ve tabi ki Merlin’i unutmayalım. Gustaf Skarsgård’ı da Merlin olarak Cursed dizisinde izleyeceğiz. Diğer oyuncular ise; Daniel Sharman, Sebastian Armesto, Matt Stokoe, Lily Newmark, Shalom Brune, Emily Coates, Billy Jenkins, Bella Dayne, Peter Mullan olarak açıklandı. Gelelim Cursed’ın 1. sezonu ne zaman çıkacak? sorusuna. 10 bölümlük 1. sezonuyla Cursed, 17 Temmuz’ da izleyiciyle buluşacak. Şimdi sizi fragmanıyla baş başa bırakma vakti.


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...