Death Stranding Ne Zaman Çıkacak? - Oyun Konusu - Çıkış Tarihi

Death Stranding Ne Zaman Çıkacak?

Bu yazıyı oylayın

Oyun sektöründe en çok beklenen oyunların arasında yer alan Death Stranding Ne Zaman Çıkacak?

Hideo Kojima’nın geliştirdiği merak uyandıran yeni oyunu Death Stranding’in ilk olarak 2016’da şeffaf, süt şişesine benzeyen şişelere doldurulmuş insan bebekleri bulunan kafa karıştırıcı bir trailerı sunulmuştu. Daha sonra E3 oyun fuarı yaklaşırken Hideo Kojima attığı bir tweetle oyunun 2017’de E3’te olmayacağını hala yapım aşamasında olduğunu belirtmişti. Ancak E3 2017‘de de kafa karıştırıcı bir trailerla bizleri buluşturup kafamızda daha büyük soru işaretlerinin oluşmasına neden olmayı başardı Kojima abimiz. Peki Death Stranding Ne Zaman Çıkacak? Hadi şimdi oyunun detaylarına geçelim;

Death Stranding Nasıl Bir Oyun Olacak?

Öncelikle oyunda ünlü aktörlerin canlandırdığı karakterlerin olduğunu belirtelim. Ki bunlar Mads Mikkelsen ve The Walking Dead serisinden tanıdığımız Norman Reedus. Kendilerini henüz trailerlarda görsek de karakterler hakkında pek bir bilgimiz yok. Yalnızca Norman Reedus‘un oyunda kontrol edeceğimiz karakter olacağını biliyoruz.

Kafa karışıklığı konusunda da yalnız olmadığımızı belirtmekte fayda var. Mads Mikkelsen de oyun kendisine Kojima tarafından anlatıldığında ya da anlatılmaya çalışıldığında kesinlikle yakalayamadığını ama daha fazlasını öğrenmek istediğini belirtiyor.

Oyun mekaniklerine gelecek olursak Kojima’nın belirttiğine göre oyun açık dünya, aksiyon temalı olacak. Metal Gear Solid‘de olduğu gibi gizlilik teması olmayacak. Oyunda karakterimizin seçenekleri konusunda oldukça özgür olacağını yapmak istediğimiz çok farklı şeyi yapabileceğimizi belirtiyor. Oyunda ayrıca kullanabileceğimiz araçlar da bulunacak.

Oyun tek kişilik mi olacak yoksa arkadaşlarımızla oynayabilecek miyiz sorusuna gelecek olursak oyunda multiplayer etmenlerinin bulunacağı belirtiliyor. Fakat bunun da nasıl olacağı konusunda bir bilgimiz henüz yok. Yani birbirimize karşı mı mücadele edeceğiz, yoksa birbirimizle yardımlaşarak mı olacak belli değil. Kojima bu konuda da farklı bir şeyler yapacaklarını söylemiş.

Death Stranding Ne Zaman Çıkacak?

Farklı bir aksiyon deneyimi sunacağı söylenen, ki Kojima abimiz yapıyorsa bu iddiasının doğru olabileceğini düşündüren, merakla beklenen ve iki tane fragman görmemize rağmen “Ne izledik biz şimdi yahu?” dedirten Death Stranding ne zaman çıkacak sorusuna da Hideo Kojima mistik cevaplarla yanıtlayarak net bir tarih vermekten kaçınsa da 2018′de bir yerlerde olacağı düşünülüyor. Oyun öncelikle Playstation 4 platformuna daha sonra da Pc’ye gelecek. Ayrıca 7 Aralık 1017‘de düzenlenecek Game Awards etkinliğinde de Guillermo del Toro ve Norman Reedus ile birlikte yer alacağını duyurmuşlar. Belki yeni bir trailer ya da çıkış tarihi duyurusu o etkinliğe saklanıyor olabilir.


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...