Detective Pikachu Ne Zaman Çıkacak? - Oyunun Konusu

Detective Pikachu Ne Zaman Çıkacak?

Bu yazıyı oylayın

Detective Pikachu Ne Zaman Çıkacak? Nintendo kullanıcılarına sevindirici bir haber geldi. Detective Pikachu oyunu çıkmaya hazırlanıyor.

Nintendo 3DS için çıkacak olan Detective Pikachu, Japon pazarında geçen sene yayınlanmıştı. Ancak oyunun Batı pazarına gelip gelmeyeceği hakkında bir bilgi bulunmuyordu. Neyse ki, The Pokemon Company sevindiren haberi verdi ve oyun Avrupa ve Amerika üzerinde de satışa sunulacak. Peki Nintendo 3DS konsollarına çıkacak olan Detective Pikachu ne zaman çıkacak?

Detective Pikachu Hakkında

The Pokemon Company şirketi oyun için yeni bir trailerla birlikte bir de Amiibo yayınladı. Amiibo standart boyutlarından çok daha büyük olacak ve oyunla birlikte kullanıldığında “araştırmamız için yararlı olabilecek ipuçlarını barındıran kısa videoların kilidini kaldıracak.” Büyüklüğünü ifade etmek gerekirse standart Pikachu’nun yüksekliği 7.1 santimken yeni yayınlanan Amiibo’nun yüksekliği 13.6 santime varıyor. Amiibo 30 dolar’a satın alınabilecek ve oyunla aynı gün satışa sunulacak.

Oyunda Tim Goodman adlı insan bir karakteri canlandıracağız. Karakterimizin yanında kendisine yardımcı olması için ortağı konumunda Pikachu bulunacak. Oyunda şahitlerle konuşmak, ipuçlarını avlamaya çalışmak ve Ryme Şehri’nin sırlarını açığa çıkarmak için uğraşıyor olacığız. Pikachu bizimle İngilizce konuşabiliyor. Ve görünüşe göre Pikachu aksi bir kişiliğe sahip ve kahve içmeyi seviyor.

Oyuna ek olarak belirtmek gerekirse Ryan Reynolds’un oynadığı bir canli aksiyon Dedektif Pikachu filmi de geliyor. Filmde Ryan Reynolds Pikachu’yu seslendiriyor ancak oyun için aynı durum geçerli olmayacak. Filmde ayrıca Big Little Lies’taki oyuncu Kathryn Newton, Get Down filminden Justice Smith de bulunuyor. Dedektif Pikachu filmi 10 Mayıs 2019’da gösterime girecek. Senaryosu Nicole Perlman, Alex Hirsch tarafından yazılan film bir ölçüde oyuna dayanıyor.

Bunlar Pikachu’nun İngilizce konuştuğu ilk oyun ya da film değil. Geçen sene çıkan Pokemon the Movie: I Choose You filmi Pikachu’nun ilk kez düzgün bir şekilde İngilizce konuştuğu filmdi. Yine de bu bize çok doğruymuş gibi gelmemişti. Detective Pikachu 3DS için çıktığında bu durumun daha iyiye gideeceğini umalım.

Detective Pikachu Ne Zaman Çıkacak?

Nintendo 3DS konsolu için Batı pazarında ilk kez yayınlanacak olan dedektiflik temalı oyunu Detective Pikachu 23 Mart 2018 tarihinde raflardaki yerini alacak.


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...