Diablo 3 Nintendo Switch İçin Ne Zaman Çıkacak?

Diablo 3 Nintendo Switch İçin Ne Zaman Çıkacak?

Bu yazıyı oylayın

Diablo 3 Nintendo Switch İçin Ne Zaman Çıkacak? sorusunun yanıtı için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. Diablo 3 nasıl bir oyun olacak hepsi yazımızda.

Nintendo Switch sahipleri neredeyse tüm büyük oyunların konsollarına çıkarılması için oyun geliştiricilerine yalvarıyorlar. Bu oyunların arasında da DOOM, Overwatch, Skyrim ve Diablo gibi oyunlar vardı. Switch’in devasa başarısından sonra oyuncuların Diablo gibi bir oyunu Nintendo’nun hibrit konsolunda oynamak istemeleri şaşırtıcı değil elbette. Blizzard sonunda tüm bu isteklere ve söylentilere cevap verdi. Diablo 3 Nintendo Switch İçin Ne Zaman Çıkacak?

Blizzard Söylentilere Cevap Verdi

Oyuncuların yakınlarda atılan bir tweeti yapımcıların Nintendo Switch için bir şey geliştirdiği yolunda bir ipucu olarak algılamıştı. Blizzard Entertainment ise bu duruma şöyle yanıt verdi. “O kadar da zeki olmadığımız konusunda sizi temin etmek isterim. Bu tweet sadece topluluk için eğlenceli bir içerik olarak hazırlanmıştı. Duyuracağımız bir şey yok.”

Bu söylentinin çıkış nedeni ise Blizzard’ın attığı tweette “Tatlı rüyalar” başlığı altında yayınladıkları altı saniyelik bir klipte Diablonun suratı gözükürken ışık açılıp kapanıyor (switching).

Bir çok oyuncu forumlarda ve reddit gibi platformlarda belirttiği üzere ışığın açılıp kapatılmasının ve bu sırada geçen tatlı rüyalar yazısının, açık bir şekilde oyuncuların Diablo için kurduğu rüyanın gerçekleşeceği ve sonunda Switch’e çıkacağının göstergesi olduğu anlamına geliyor. Değil mi? Belli ki değil.

Ancak bu yanlış anlamanın dışında da Switch’e gelecek büyük oyunlarla ilgili ipuçları görmüştük daha önce. Bu ipuçları çeşitli şifreli tweetler ya da gerçek duyurular vasıtasıyla gerçekleşmişti. İblis efendisi Diablo’nun etrafında kurulu bir ışığın açılıp kapandığı altı saniyelik klibi izleyen oyuncular Diablo 3’ün Nintendo Switch versiyonunun geliştirilme sürecinin çok uzakta olmadığına ikna olmuş durumdalar.

Şimdi, bazılarınız oyunun Switch için çok büyük olduğunu düşünebilir. Ancak Diablo 3 daha önce Xbox 360, PS3, Xbox One ve PS4 konsollarında piyasaya sürülmüştü. Bu nedenle, Switch oyunu teknik olarak TV modundayken Xbox One’dakine benzer bir performansta çalıştırabilir ve Blizzard oyunu taşınabilir modda oynanabilmesi için Xbox 360 teknik özelliklerinde çalışacak şekilde küçültebilir.

Diablo 3 Nintendo Switch İçin Ne Zaman Çıkacak?

Blizzard, Nintendo Switch sahiplerini bir süredir umutlandıracak ipuçları bıraksa da Diablo 3 için malesef henüz bir çıkış tarihi bulunmuyor.


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...