Disenchantment 2. Sezon

Disenchantment 2. Sezon Ne Zaman
Bu yazıyı oylayın

Simpsonun yapımcılarından yeni dizi Disenchantment 2. Sezon Ne Zaman Başlayacak?

The Simpsons ailesini bilmeyenimiz ve izlemeyenimiz yoktur. Çizgi Film denilince akla gelen ilk isim şüphesiz ki simpsons ailesi. Yıllardır devam eden çizgi diziye yeni bir yol da çizildi. Çizgi dizisinin piri olarak bilinen Matt Groening’in uzun süredir üzerinde çalıştığı bu proje tabiki yine içinde komedi unsurları taşıyan aile dramı dizisi. Orta Çağlarda geçmekte olan dizinin ilk sezonu 17 ağustos tarihinde yayınlandı. Daha yayınlanmadan Disenchantment 2. Sezon konuşulmaya başlanınca onay gecikmedi ve 2. Sezon onayı hemen verildi. Disenchantment 2. Sezon Ne Zaman başlayacak sorularının yanıtını en alt paragraftan öğrenebilirsiniz. Dizinin biraz konusundan ve 1. Sezon yaşananlardan bahsedeceğiz şimdi;

Disenchantment Dizi Konusu – 1. Sezon

Yeni bir proje duyurusu bundan 1 yıl önce olan Matt Groening çizgi film üzerinde 1 yıldır çalışıldığı da konuşuldu ve bu bilgi teyit edildi. Orta çağ temalı olan çizgi dizi 10 bölümden oluşuyor. İlk sezonunda Got’tan alıntılar veren ve yeni çağlarda atıfta bulunan bir hikaye izledik.

Buradan sonrası hafif spoiler içerir dikkat ey bizi okumaya gönül veren okuyucu 😛

Televizyon tarihinin en kıdemli çizgi film Simpsons ve Futurama gibi dizilerin yapımcısı Matt bu dizide daha farklı bir yol izleyerek. Kendi kült çizgilerinden ödün vermeden önümüze çalışmasını sunmuş. Baş rol karakteri olarak bir kadın figürünü seçen yapım, daha ilk adımdan sizi heyecanlandırıyor. Bean adındaki bu başrol karakterimiz ailesinin zengin oluşundan bunalmış gününü gün yapan tüm dogmalara karşı durmuş değişik bir karakter. Dizinin genel yapısında da bu fikir sürekli olarak dayandırılıyor.

Karşıt karakterler ile çok iyi bir hikaye süslemesi yapılan dizide har tipten karakteri bir arada görürken bu zıtlıkların karşısında hoşgörüyü de görüyoruz. Yakın bir krallık prensi ile evlendirilmek istenen bu kız tabi ki kendi kişiliğine aykırı davranmıyor ve kendisine yollanan bir hediye Luci’nin de gazıyla kaçışını planlıyor. Böyle bir prens ile evlenmeye son derece karşı duran Bean bir çok tezatlığa da aykırı tavırlar sergiliyor.

Dizinin genelinde Matt’in diğer dizilerinde gördüğümüz renkleri de görüyoruz. Disenchantment 1. sezon olarak bizden tam puan aldı. Keza diziyi bekleyen çizgi roman manyakları da diziyi oldukça sevdi. Disenchantment 2. sezon içinde onayı alınca değmeyin onların keyiflerine. E gelsin yeni sezonlar, gelsin yeni hikayeler…

Disenchantment 2. Sezon Onayı – 2. Sezon Ne Zaman Başlayacak?

Daha ilk sezondan 20 bölümlük sipariş alan dizi 2. sezon için izleyenlerine göz kırptı. Net olarak henüz bir tarih yayınlamamış olsalar bile dizinin 2019’da çıkacağı biliniyor. Tahmini olarak yeni sezonun çıkış tarihi Mayıs 2019 gibi ancak yeni senede neler yaşanır, iptal olur mu bilinmez. Şuan yazıyı okuduk da dizi Netflix dizisi bu arada onu söylemeyi unutmuşuz. Neyse efenim gelecek yeni bilgiler ile resmi haberleri buradan yayınlayacağız. Bizi sosyal medyadan da takip ederek yeni sezonun ne zaman başlayacağını hemen öğrenebileceksiniz. Başka yazıda görüşmek üzere çav bellaaa.

Disenchantment 2. Sezon


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...