Dishonored 3 Ne Zaman Çıkacak? - Oyun Hakkında

Dishonored 3 Ne Zaman Çıkacak?

Dishonored 3 Ne Zaman Çıkacak?
Bu yazıyı oylayın

İlk kez 2012 yılında piyasaya sunulan Dishonored 3 için hazırlıklara başlandı. Dishonored 3 ne zaman çıkacak ve oyun hakkındaki detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Dishonored serisinin son oyunu 15 Eylül’de standalone dlc olarak çıkan Dishonored: Death of the Outsider’dı. Bu dlc’yle birlikte artık hayranlar Kaldwin’lerin döneminin ardından neler olduğunu merak etmeye başladılar. Dishonored serisinin creative direktörü Harvey Smith üçüncü bir Dishonored oyununun yeni karakterler etrafında gelişebileceğini belirtti. Arkane Studios’un geliştirdiği, yayıncılığını Bethesda Softworks’un üstlendiği efsane seri Dishonored’ın yeni oyunu Dishonored 3 ne zaman çıkacak?

Dishonored Nasıl Bir Oyun?

Seri ilk kez 2012’de yayınlanan Dishonored oyunu ile başladı. Dishonored gizlilik teması üzerine kurulu bir aksiyon ve macera oyunu olarak tanımlanabilir. İlk oyunda Corvo Attano isimli kraliçenin bodyguard’ı rolünde bir karakteri canlandırıyoruz. Oyunun başında gelişen olaylar ve bir komplo sebebiyle iftiraya uğrayarak hapse atılıyoruz. Yani serinin adında da belirtildiği gibi onurumuz elimizden alınıyor. Biz de hem bu komploya engel olmak hem de intikamımızı alabilmek için hapisten kaçıp suikastlar işlemeye başlıyoruz.

Oyunun geçtiği evrenden de biraz bahsetmek gerek. Dishonored evreni steampunk bir atmosfere sahip. Elektrikli cihazlar var ve bunlar dev balinalardan toplanan yağ ile çalışıyorlar. Bu teknoloji ise oyunda istenmeyen misafirleri uzak tutmaya yarayan tesla kuleleri ya da elektrikli kapılar olarak karşımıza çıkıyor.

Ayrıca yaşadığımız krallıkta bir veba salgını kol geziyor. Bu salgın Ortaçağ Avrupası’nda da olduğu gibi fareler ile yayılıyor. Yine Ortaçağ’dakine benzer şekilde karantina bölgeleri bulunuyor. Her yerde ölü insanlara ya da umutsuz notlara rastlamak mümkün. Bu durum hem hikayeye derinlik katarken hem de oyun mekaniğini pekiştiriyor. Karantina bölgeleri muhafızlar tarafından korunduğu için buralardan geçmek için yeteneklerimizi kullanmamız gerekiyor.

Dishonored’ın müthiş görsel atmosferi ve ilgi çekici hikayesinin yanında bir diğer önemli unsur da oynanış mekanikleri. Oyunda kullanabileceğimiz çeşitli güçlerimiz var. Bunlar blink (ışınlanma), zamanı yavaşlatma, canlıları kontrol etme gibi çeşitli hareketleri yapabilmemizi sağlıyor. Tabi bu özellikleri kullanmak için mana sınırımız var ve stratejik davranmamız gerekiyor. Bütün bu özellikleri kullanarak farklı farklı yollardan hedeflerimizi öldürmemiz mümkün. Bu nedenle tekrar oynabilirliği yüksek bir oyun Dishonored.

Dishonored 3 Ne Zaman Çıkacak?

Dishonored 3 için henüz bir çıkış tarihi bulunmuyor. Umarız E3 2018’de Dishonored 3 hakkında bilgiler edinebiliriz.


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...