Doctor Who 11. Sezon Ne Zaman Çıkıyor? - Doctor Who Konusu

Doctor Who 11. Sezon Ne Zaman Çıkıyor?

Doctor Who 11. Sezon Ne Zaman Çıkıyor?
Bu yazıyı oylayın

Merakla beklenen bilim kurgu dizisi Doctor Who yeni sezonu için hazırlanmaya devam ediyor.

Sevilen İngiliz bilim kurgu dizisi Doctor Who 11. sezon için çekimleri başladı. Kasım 2017’de başlayan çekimlerin büyük bir kısmı tamamlandı. 10 bölümden oluşan yeni sezon diğer sezonlardan oldukça farklı olacak. İlk defa Zaman Lordunu kadın olarak göreceğiz. Daha önceki Doctorlardan David Tennant ile birlikte çalışan Jodie Whittaker, Peter Capaldi’den doktorluğu devralacak. Peki The Doctor Who 11. Sezon Ne Zaman Çıkıyor?

Digital Spy sitesine röportaj veren Jodie Whittaker, Capaldi ile aynı maaşı aldığından emin olmak istediğini açıkladı. Dizinin hayranlarının cinsiyeti yüzünden ön yargı ile yaklaşmaması gerektiğini söyleyen taze başrol, bunun sadece bir değişim olduğunu açıkladı.

Doctor Who 11. Sezon Konusu

Geçtiğimiz 3 sezonu 12 bölüm yapan dizi bu sezon sadece 10 bölüm yapacağını söylediğinde biraz tepki çektiler açıkçası. Ancak dizinin bölüm uzunluğu 45 dakikadan 60 dakikaya çıkarıldı. Bu nedenle bölüm sayılarında bir azalma yaşanıyor. 25 Kasımda yayınlanan pilot bölümünde dizinin yeni sezonunun eski tarihlerde geçeceğini anlamıştık.

Geçtiğimiz günlerde yeni sezonun bazı görüntüleri Tapatalk üzerinden internete sızdırıldı. 2 fotoğraf ve 54 saniyelik klibin açığa çıkmasından sonra BBC sızdırmayı yapan kişilerin peşine düştü. Sizlere spoiler vermek istemediğim için bu görüntüleri koymayacağım. Küçük bir araştırma ile bulabilirsiniz. Sızdırılan fotoğraflara göre etrafta 1960’lara ait pek çok araç bulunuyor. Dizi 1960’larda geçebilir ya da bizi ters köşe yapabilir bilemiyoruz.

Doctor Who 11. Sezon Ne Zaman Çıkıyor?

İlk kadın Doctor’u canlandıracak olan Jodie önceki doktorların desteğini almış gibi görünüyor. Bilgi sızıntısı haricinde hiçbir aksilik yaşanmayan dizi oldukça merak ediliyor. BBC One ekranlarından takip edilebilen dizi ülkemizde internet üzerinden takip edilebiliyor.

Doctor Who 11. Sezonunun ne zaman çıkacağı henüz resmi olarak açıklanmadı. Yeni sezonun bu senenin sonlarına doğru bizimle olması bekleniyor. Tahmini olarak Eylül – Ekim 2018 gibi dizi ekranlara geri dönebilir. Kendisinden önceki Doctor’un maaşını soran Jodie, BBC’de daha önce meydana gelen kadın erkek maaş eşitsizliğine vurgulamak için böyle bir şey yaptı.


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...