Doğu Ekspresinde Cinayet Filmi Ne Zaman Vizyona Girecek?

Doğu Ekspresinde Cinayet Filmi Ne Zaman Vizyona Girecek?

Doğu Ekspresinde Cinayet Filmi Ne Zaman Vizyona Girecek?
Bu yazıyı oylayın

1934 tarihinde usta kalem tarafından yazılmış kitap film çevirimi Doğu Ekspresinde Cinayet Filmi Ne Zaman Vizyona Girecek?

Usta isimler, usta hikayeler ve usta bir yapım. Son zamanlarda yapılacak en kaliteli filmler arasında yer edineceği düşünülen ve bir dönemin en iyi kitabı olarak bilinen Agatha Christie’nin Doğu Ekspresinde Cinayet tekrar film olmaya hazırlanıyor. 1974 tarihinde bir kere beyazperdeye uyarlanmış olan film ilk olarak 1934’de kaleme alınmıştı. İlk filminde bazı sahnelerde Türkiye’yi de görmüştük. Bu filmin tekrar çekilmesi de Usta oyuncuların tekrar Türkiye’ye gelmesi olasılığını doğurdu. Polisiye hikaye denilince akla gelen Agatha’nın en çok okunan bu kitabı tekrar film olma kararı alınınca Doğu Ekspresinde Cinayet Filmi Ne Zaman Vizyona Girecek? soruları akıllara geldi. Filmin biraz konusundan ve oyuncularından bahsettikten sonra esas sorunun yanıtını vereceğiz.

Doğu Ekspresinde Cinayet Film Konusu

Polisiye kitaplarının baş kahramanı Hercule Poirot’u tekrar gördüğümüz bu hikayede Ortadoğuya doğru ilerleyen bir trende yaşanan cinayetin keşfedilişini izleyeceğiz. Filmin en çok dikkat çeken isimlerin en başında yönetmen Kenneth Branagh yer alıyor. Akademi ödüllerine bir çok kez aday gösterilen bu isim bu filmi ile çok konuşulacak gibi gözükmekte. Ayrıca filmin oyuncu kadrosunda da bir çok kaliteli sürpriz isimler göreceğiz; Baş rol karakteri olarak göstereceğimiz Ajan Poirot karakterini yönetmen Branagh canlandıracak. Hikayenin olmazsa olmaz karakteri Ratchett’i ise dünyaca ünlü Johnny Depp canlandıracak. Mary Debenham karakterine Daisy Ridley hayat verirken Hector MacQueen karakterini ise Josh Had oynayacak. Bir diğer yıldız isim Penelope Cruz ise Greta Ohlsson karakterini canlandıracak.

Suç, Dram ve Gerilim’in en iyi örnek filmi olan 1974’de uyarlanmış olan film bu sefer 2017’de bizimle buluşacak. Kitabın filme uyarlanmasında ise Michael Green görev alacak. (bir nevi senarist). Şimdi dilerseniz yavaş yavaş merak edilen sorunun yanıtına geri dönelim.

Doğu Ekspresinde Cinayet Filmi Ne Zaman Vizyona Girecek?

Çekimleri henüz başlayan film 10 Kasım 2017 tarihine kadar yetiştirilmesi söylenilmekte. İlk olarak Amerika’da vizyona girecek olan film 2 Kasım 2017 tarihinde Kamboçya’da vizyona girecek. Film ülkemize ne zaman gelecek bilinmiyor ancak tahmini olarak 22 kasım tarihinde film tüm Avrupa ve Amerika’da vizyona girecektir.

Film hakkında size aktaracaklarımız bu kadardı bir başka ne zaman çıkacak konusunda görüşmek dileği ile, Esen kalın.


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...