Dope 2. Sezon Ne Zaman Başlayacak? - Dope Konusu

Dope 2. Sezon Ne Zaman Başlayacak?

Dope 2. Sezon Ne Zaman Başlayacak?
Bu yazıyı oylayın

Dope 2. Sezon Ne Zaman Başlayacak? Amerika’daki uyuşturucu ile süren savaşı konu edinen belgesel döküman ekranlara geri gelmek için hazırlanıyor.

Narcos dizisinden daha korkunç bir belgesel olan Dope 2. Sezonu ile ekranlara dönmeye hazırlanıyor. Uyuşturucu ile mücadeleyi konu edinen belgesel dizisi oldukça beğeni toplayınca 2. Sezonun yapılmasına karar verilmişti. Dizinin bu alanda yapılmış dizilerden en önemli farkı ise dizi sadece bir kişinin gözünden çekilmiyor. Tacirlerin, polislerin ve bağımlıların gözlerinden farklı farklı çekilen dizi oldukça başarılı. Günümüz uyuşturucu ticaretinin içerisine direk giriş yapan dizi insanın kanını donduruyor. Seri boyunca uyuşturucu tedariklerinden, kullanıcılara sokaktaki tacirlerden polislere kadar uzayan kısır döngüyü görüyoruz. Peki gerilimi yüksek olan Dope 2. Sezon ne zaman başlayacak?

Dope Konusu

Amerika’daki çeşitli eyaletlerindeki uyuşturucu faaliyetlerine derinlemesine bakılıyor. İlk bölümde California Oakland’daki kokain ticareti ele alınmıştı. Oakland sokaklarında kokain satışı yapan El Capitan inceleme altına alınmıştı. İkinci bölümde de Baltimore’a Amerikalıların deyişiyle Amerika’nın eroin başkenti inceleme altına alınıyor. Serinin üçüncü bölümünde her gün Amerika’ya giren ve hayatlarını tehlikeye atan insanları daha yakından incelemek için Meksika sınırında çekim yapılmış. Son bölümde ise uyuşturucu satıcılarının halkın ilgisini nasıl çektiklerine ve polislerin bu satıcılarla nasıl yoğun bir şekilde mücadele ettiğini anlatıyor. Seri bu şekilde Amerika ve Meksika kanadındaki bütün eyaletleri gezmeyi hedefliyor. Geçtiğimiz sezon sadece 4 bölüm yayınlanan dizi bu sene kaç bölüm halinde yayınlanır henüz kesin olarak bilinmiyor.

Dope 2. Sezon Ne Zaman Başlayacak?

Özellikle Amerika’da oldukça ilgi ve beğeni toplayan yapım ilk sezon finalinden sonra 2. Bir sezon olacağını duyurdu. 2018 başlangıcında Netflix tarafından yayımlanan listede dizinin adı vardı. Sonunda dizinin çıkış tarihi kesinleşti. Dizi 20 Nisan 2018 günü Netflix üzerinde yerini alacak. Uyuşturucu ile savaşa farklı bir bakış açısı kazandıran diziyi izlemeniz gerekiyor. Breaking Bad, Narcos, Weeds, Ozark gibi yapımlar nedeniyle oldukça popüler bir kültür haline gelmiş olan uyuşturucuyu bir de böyle görün. Gerçek yaşamda verdiği zararları, birey üzerindeki psikolojik ve fiziksel verdiği zararları izledikçe kanınız donacak. Popüler dizilerin akımına kapılmak istemiyorsanız kesinlikle şans vermeniz gereken bir dizi.


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...