Dragon Age 4 Ne Zaman Çıkacak? - Oyun Hakkında

Dragon Age 4 Ne Zaman Çıkacak?

Dragon Age 4 Ne Zaman Çıkacak?
Bu yazıyı oylayın

Dragon Age hikaye anlatışı ve karakterleri bakımından oldukça sevilen ve beğenilen bir oyun. Dragon Age 4 Ne Zaman Çıkacak?

Sevilen rol yapma oyunu Dragon Age serisinin en son oyunu 2014 senesinde çıkan Dragon Age: İnquisition’du. Hayranlarının merakla beklediği seriden sevindirici haber geldi ve yapımcı Mark Darrah yeni bir Dragon Age oyununun geliştirme sürecinde olduğunu belirtti. Hangi isimle çıkacağı henüz belli olmayan serinin dördüncü oyunu Dragon Age 4 ne zaman çıkacak?

Dragon Age Oyunu Hakkında

Dragon Age elfler, cüceler, insanlar gibi çeşitli ırkların bulunduğu büyüler kullanabildiğimiz farklı karakterlerle oynayabildiğimiz bir rol yapma oyunu. Daha önceki oyunlardan Dragon Age: Origins’te kendimiz dışında yolda karşılaştığımız başka karakterleri de ekibimize katarak dört kişilik bir grup oluşturabiliyorduk. Oluşturduğumuz ekip üyelerini de yönetip savaş sırasında ya da diyalog kurarken onları kullanıyorduk. Çünkü her bir karakterin savaşta farklı özellikleri ya da konuşma esnasında farklı diyalog seçenekleri bulunabiliyordu. Örneğin cücelerden nefret eden ırkçı bir adamla karşılaştığınızda cüce olan karakteri konuşturmaya kalkarsanız ona hakaretler edip kavga çıkartabiliyordu. Ayrıca ekip arkadaşlarımız bizimle de yolculuk sırasında konuşup çeşitli yorumlarda bulunuyorlardı.

Dragon Age 4 hakkındaki söylentiler ise Mark Darrah’ın attığı bir tweette hem Anthem hem de Dragon Age üzerinde çalıştığını belirtmesiyle çıkmıştı. Bunun dışında başka bir tweette ise henüz bir şeyler söylemek için çok erken olduğu ancak yeni oyunun karakter ve hikaye odaklı bir oyun olacağı belirtiliyor. Dragon Age zaten hikayeyi anlatış tarzı ve karakterleri bakımından başarılı bir oyundu. Belirtmek gerekirse Morrigan benim favorimdir. 🙂 Karakterlerin sizinle etkileşime geçmesi yaptığınız hareketlere göre yeni diyalog seçeneklerinin açılması güzel unsurlardı. Bunların yeni oyunda çok daha iyi olacağını düşünebiliriz. Böyle etmenler rol yapma oyunları için önemli çünkü bunlar içinde bulunduğunuz dünyayı gerçek hissettiriyor, aksi takdirde robot gibi sürekli aynı şeyleri tekrarlayan NPC’ler size her şeyin yapay olduğunu düşündürüp oyundan uzaklaştırabiliyor.

Dragon Age 4 Ne Zaman Çıkacak?

Dragon Age 4’ün PC, Xbox One ve PS4’e çıkması bekleniyor. Henüz resmi bir çıkış tarihi bulunmayan oyunu rpg severlerin bir kaç sene daha beklemesi gerekecek.


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...