Dynasty Warriors 9 Ne Zaman Çıkıyor? - Oyun Hakkında

Dynasty Warriors 9 Ne Zaman Çıkıyor?

Dynasty Warriors 9 Ne Zaman Çıkıyor?
Bu yazıyı oylayın

Gizemli yapısıyla oyuncuları kendisine çekmeyi başaran oyun hakkında her şeyi yazımızda bulabilirsiniz.

Dynasty Warrior 9, Omega Force tarafından geliştirilen Japon asıllı bir Hack and Slash oyunudur. İçerisinde gizlilik unsurları barındıran ve geniş açık dünyasıyla ilgi çeken Dynasty Warriors 9 ne zaman çıkıyor?

Dynasty Warriors 9 Nasıl Bir Oyun?

Daha önce de belirttiğimiz gibi Dynasty Warriors 9 hack and slash türünde bir oyun, yani karşımıza gelen çok sayıdaki düşmanı sürekli öldürdüğümüz onları öldürdükçe de geliştiğimiz tarzda bir yapıya sahip. Oyuna devasa boyutta bir Çin haritası entegre edilmiş durumda ve bu devasa haritanın içerisinde şehirler, köyler gibi yaşam alanları olacak ve bu alanlar devasa savaşlara sahne olacaklar. Oyuncu ise bu haritanın her yerine yürüyerek, at üstünde ya da bot kullanarak gidebilme imkanına sahip olacak.

Dynasty Warriors 9’da devasa açık dünyasının dışında eklenen özelliklerden biri de gece-gündüz döngüsü olması ve dinamik hava durumu bulunuyor. Gece-gündüz döngüsü gerçek zamanlı olacak ve bu durum da düşmanları etkileyecek. Örneğin gece karanlığında daha zor tespit edilmemiz gibi. Karakterimiz fırlatma kancası ile kalelerin duvarlarına tırmanıp gece fark edilmeden düşmanlarını öldürebilecek. Ayrıca harita da ana hikaye görevlerini yaptıkça değişecek. Yani bizim yaptıklarımızdan etkilenen daha canlı bir dünya sunulacakmış gibi duruyor.

Ayrıca oyuncu saklanma yerlerini çeşitli tüccarlardan aldığı mobilya vs. eşyalarla dekore edebilecek. Bu eşyaların belli özellikleri bulunuyor. Örneğin evin içerisine bir gong yerleştirmek oyuncunun arka plan müziğini değiştirebilmesi gibi bir özellik katıyor. Ayrıca çeşitli yerlerde bulunan çay evleri de hem oyuncunun yiyecek alarak sağlığını vs. statlarını iyileştirmesine hem de zamanı ilerletmesine yarayacak. Oyun içerisinde balık tutma, materyal toplayarak silahları geliştirme, kamp yapma gibi rpg oyunlarından alışık olduğumuz elementler de bulunuyor.

Dynasty Warriors 9 Ne Zaman Çıkıyor?

Tek kişilik oynanışa sahip olan Dynasty Warriors 9 hack and slash türü severlerinin ilgisini çekecek gibi duruyor. Oyun Pc, PS4 ve Xbox One platformlarına Asya pazarında 8 Şubat 2018‘de sunulurken Avrupa ve Amerika’da ise 13 Şubat 2018’de raflardaki yerini alacak.


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...