Enes Batur Hayal mi Gerçek mi? Ne Zaman Vizyona Giriyor?

Enes Batur Hayal mi Gerçek mi? Ne Zaman Vizyona Giriyor?

Enes Batur Hayal mi Gerçek mi? Ne Zaman Vizyona Giriyor?
Bu yazıyı oylayın

Youtube camiasının yeni ürünü Enes Batur Hayal mi Gerçek mi? Ne Zaman Vizyona Giriyor?

Bu yazıyı yazmakta aslında çok kararsız kaldık. Yani sonuçta biz bu ürüne bir film gözüyle bakmıyoruz, bize göre yapılan sadece buyrun biz böyle bir ürün yaptık takipçilerimiz gelin izleyin bize destek verin cebimizi azıcık daha dolduralım. Ha keza diğer bilindik kişiler bunu yapmıyor mu yapıyor. ( Sözüm Tek Kaşlı karaktersiz karaktere 5 tane ürün çıkaranlara ) Bu yazımızı aslında ürün incelemesi olarak adlandırabilirsiniz. Bir çok kişi tarafından sevilen youtube ve sosyal medyanın hatırı sayılır (5 milyon abonesi varmış aboleeeey) büyük bir kitlesine hitap eden kardeşimiz Enes Batur ortaya bir ürün çıkarmış. Youtube içerik üretmenin filmle alakalı olmadığını Cumali Ceber, Oha Diyorum’un ürünleriyle görmüştük ama kimse ders almıyor anlaşılan. Yeşilçam’dan bu yana Türk film sektöründe her zaman böyle ürünler olmuştur ve olacaktır da bunu yadırgamıyoruz, ama bu ürünlerden bir ders çıkarsın şu youtube camiası ve artık böyle ürünlerin film olmadığını birileri öğrensin. Enes Batur Hayal mi Gerçek mi? Ne Zaman Vizyona Giriyor? ( keşke girmese ) sorusunun yanıtı şuan için 19 Ocak 2018 olarak gözüküyor. İlerleyen günlerde bu değişir mi hep beraber göreceğiz.

Enes Batur Hayal mi Gerçek mi? Film Konusu

Şimdi geliyoruz konuya, Enes Batur yaptığı açıklamaların hepsinde, aslında filmde kendisini anlattığını belirtmiştir. Bu da bu şeyin bir film değil bir ürün olduğunu apaçık ortaya koymuştur. Film nedir denilince vikipedi bilgisini gören arkadaşların ( bir senaryonun anlatımında elde edilmiş bütün görüntülerini taşıyan şerit ya da şeritlerin tümü ) film yapma çabası film sektörünü zedelese de aslında yelpazeyi genişlettiği için pek de bir şey denmemeli. Belki de ulan bu film yapıyorsa ben de yaparım diyenler çoğalır da bu işin eğitimle olacağını bilir ve aramızdan yeni Nuri Bilge Ceylanlar çıkar. Ulan bu üründe bu adamın ismini anmakta ne biliyim affet Nuri baba.

Neyse efendim filmin konusuna geçiyoruz; İçine kapanık bir küçüklük yaşayan Enes Batur adındaki karakterimizin hayatını pısırık olarak devam ettirirken eve bilgisayarın girmesi Enesin hayatını bambaşka bir yere taşıyacaktır. Gayet mütevazi bir aileye mensup Enes’in babası polis annesi ise hemşiredir. Okul hayatında dışlanan Enes her zaman çareyi bilgisayarında, online oyunlarda, sanal arkadaşlıklarında bulmuştur. Çocukluğundan bu yana herkes tarafından sevilmeyi isteyen bu karakter Youtuber olmaya karar verir. Hayallerinin peşinden koşmak isteyen Enes’in karşısında bir çok engel vardır. Bunlardan en büyüğü ailesi ve üniversite sınavı.

Enes Batur Hayal mi Gerçek mi? Ne Zaman Vizyona Giriyor?

Yapılsın, yapılmasın demiyoruz. Ancak filme giden tüm büyük küçük, yaşlı genç herkese söylüyoruz. 19 Ocak 2018 günü bu filme gidiyorsanız eğer, diğer filmlere de gidip ( gerçekten film olanlar ) objektif olmayı deneyin. Yeni neslimiz bu olmamalı. Her zaman sektörde para kazanmak adına böyle işler yapılacak yapılmalı da, Türk film sektörü canlılık kazanmalı ama bunun yanında da diğer kıyıda köşede kalmış gerçekten film olan Yol Ayrımı gibi filmlere gitmemek olmuyor. Yapmayın. Sonu da kamu spotu gibi oldu be hadi kalın sağlıcakla…

 

 


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...