Fantastik Canavarlar: Grindelwald'ın Suçları Ne Zaman Vizyona Girecek?

Fantastik Canavarlar: Grindelwald’ın Suçları Ne Zaman Vizyona Girecek?

Fantastik Canavarlar: Grindelwald'ın Suçları Ne Zaman Vizyona Girecek?
Bu yazıyı oylayın

İlk filmden sonra merakla beklenen Fantastik Canavarlar: Grindelwald’ın Suçları Ne Zaman Vizyona Girecek?

Harry Potter evreninde daha geçmişteki olayları anlatan Fantastik Canavarlar Nelerdir Nerede Bulunurlar filminin ikincisi geliyor. Toplamda 5 film olması beklenen serinin ikinci filminin yaz aylarında çekimine başlanmıştı. Çekimler sırasında henüz adı netleşmeyen filmin adı netleşti ve filmin adının Fantastik Canavarlar: Grindelwald’ın Suçları olacağı açıklandı. 1928 yılında Fransa’da geçen filmde Paris’te her şeyin mümkün olduğunu söyleniyor. Filmde Grindelwald’u Johnny Depp canlandırırken Jude Law ise ünlü büyücü Albus Dumbeldore’un gençliğini canlandıracak. Önceki filmde Newt Scamander’i canlandıran başarılı oyuncu Eddie Redmayne ise bu fimde de aynı rolde olacak. Harry Potter hayranları tarafından merakla beklenen Fantastik Canavarlar: Grindelwald’ın Suçları Ne Zaman Vizyona Girecek?

Fantastik Canavarlar: Grindelwald’ın Suçları Konusu

Filmin adında da belirtildiği üzere bu filmin ana odak noktası Grindelwald olacak. İlk filmde kimliği açığa çıkan ve MACUSA tarafından yakalanan Grindelwald çok uzun süre bu şekilde kalmayacak ve onların elinden kaçacak. Grindelwald kaçtıktan sonra kendisine takipçiler toplayarak büyücüleri dünyanın gözü önüne çıkartma amacına ulaşmaya çalışacak. Peki filmde neler olacak derseniz adından da anlaşılacağı üzere muhtemelen çok da renkli olaylar olmayacak. Harry Potter kitaplarından da bildiğimiz üzere Grindelwald’un dönemi oldukça karanlık ve Lord Voldemort’unkine benzer bir dönemdi.  Yani ilk filmdeki eğlenceli atmosferin aksine burada işler biraz kızışmaya başlayacak gibi duruyor.

Ayrıca yayınlanan bir fotoğrafta gördüğümüz kadarıyla Grindelwald Mürver Asa’yı elinde tutuyor. Grindelwald Mürver Asa’yı  ünlü asa yapımcısı Gregorovitch’ten çalmıştı. Artık Mürver Asa’ya da sahip olduğuna göre büyücü ve büyüyle alakası olmayan dünya için korku dolu zamanlar yakındır diyebiliriz.

Bir diğer merak edilen konu ise ilk filmde adını sıkça duyduğumuz ama hakkında pek fazla bir şey bilmediğimiz Leta Lestrange karakteri. Muhtemelen ikinci filmde onun hikayesi de aydınlanmaya başlayacak ve karakteri tanıma fırsatı edineceğiz.

Ezra Miller’ın canlandırdığı Creedence karakterinin de ikinci filmde yer aldığını belirtelim. Görünüşe göre ilk filmdeki olaylardan sonra sağ kalmayı başarmış. Başına neler geleceği ise merak konusu.

Fantastik Canavarlar: Grindelwald’ın Suçları Ne Zaman Vizyona Girecek?

Fantastik Canavarlar serisinin ikinci filmi Fantastik Canavarlar: Grindelwald’un Suçları 16 Kasım 2018‘de vizyona girecek.


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...