Far Cry 5 Ne Zaman Çıkacak? - Sistem Gereksinimleri

Far Cry 5 Ne Zaman Çıkacak?

Far Cry 5 Ne Zaman Çıkacak?
Bu yazıyı oylayın

Ubisoft’un beklenen oyunu Far Cry 5 Ne Zaman Çıkacak?

Ubisoft‘un sevilen serilerinden biri olan Far Cry geçtiğimiz senelerde serinin devamı niteliğinde bir Far Cry oyunu çıkartmak yerine bir ara oyun olan Far Cry Primal’ı çıkartmıştı. Far Cry Primal’ın ana oyun niteliğinde olmamasını ise aslında oyunun kaplamalarının, mekan tasarımlarının vs. değiştirilmesi dışında aslında Far Cry 4 ile aynı oynanış mekaniğine sahip olmasıydı. Hatta kullandığımız silahlar ilkel düzeyde olsa da örneğin ok atış mekaniği bir önceki oyundaki tüfeklerin mekaniğinin kopyalanmış hali gibiydi. Hatta bunun da ötesinde oyunun haritası da yeni bir harita değil daha önce kullandıkları haritanın kopyasıydı.

Far Cry 5 Hikayesi

Öncelikle tekrar modern zamana döndüklerini belirtelim. Oyun Amerika’nın Montana eyaletinde hayali bir kasaba olan Hope Country’de geçecek. Karakterimiz ise Hope Country’e gönderilen operasyon timi ile birlikte gelen şerif yardımcısı rolünde. Peki Hope Country’e neden operasyon timi yollanıyor? Çünkü kasabada Joseph Seed adlı bir vaiz kıyamet senaryolu söylemleriyle insanları etrafında toplayarak Eden’s Gate adlı dini cemaati oluşturuyor. Bu cemaat oldukça saldırgan bir şekilde silahlanmış durumda ve Hope Country’i hakimiyetleri altına alarak dış dünyayla iletişimi kesiyorlar. İşte bu nedenle şerif yardımcısı olarak biz ve beraberimizdeki ekip Sell’i yakalayıp etkisiz hale getirmek amacıyla Hope Country’e gönderiliyor.

Far Cry 5 Ne Zaman Çıkacak?

Ubisoft son yıllarda oyunlarının hep birbirini tekrar etmesi sıkıcı aynı görevlerin defalarca yapılması ve her oyununun birbirine benzer hale gelmesiyle çokça eleştirildi, ki Assassin’s Creed ve Far Cry bunun en bariz örnekleridir. Bu nedenle yeni çıkacak Far Cry oyununa da böyle bir önyargıyla yaklaşmakta oyuncular haksız olmasa da bu sene çıkan Assassin’s Creed Origins oyunu aslında Ubisoft’un hatalarından ciddi anlamda ders aldığını ve bir şeyleri değiştirme yoluna gittiğini gösteriyor. Oyun her şehirde birbirini onlarca kez tekrar eden anlamsız yan görevlerden oluşmak yerine her biri birbirinden bağımsız hikayelere sahip oldukça çeşitli yan görevler sunuyor ki bu da aslında açık dünya oyunu gerçekten canlı hissettiren en önemli şeylerden birisi. Umarız Ubisoft Far Cry 5’te de bunu gösterir ve oyuncularda tekrar aynı oyunu oynadığı hissini uyandırmaz. Bütün bunları belirttikten sonra hep birlikte oyunun çıkış tarihi olan 27 Şubat 2018‘i bekleyip Ubisoft neler yapmış göreceğiz.


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...