Fifa 19 Ne Zaman Çıkacak? - Oyun Hakkında - Çıkış Tarihi

Fifa 19 Ne Zaman Çıkacak?

Fifa 19 Ne Zaman Çıkacak?
Bu yazıyı oylayın

Futbol severlerin severek oynadığı Fifa yeni oyunu ile oyuncuların karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Bildiğimiz gibi EA 2017 senesini oldukça bunalımlı geçirdi. Birçok tartışmaya sebep oldu ve oyunculardan oldukça tepki gördü. En çok eleştiri aldığı konu Star Wars Battlefront 2’deki loot box konusu olsa da Fifa oyuncularının da şikayetleri vardı. Bunlardan biri de EA’in oyunu çıkardığı sırada bulunan bazı çok güzel özellikleri sonradan yayınlanan patchler ile kaldırması olmuştu. Peki futbol oyunu deyince akla gelen serilerin başında bulunan Fifa’nın yeni oyunu Fifa 19 ne zaman çıkacak?

Oyuncular Fifa 19’da neler bekliyor?

Özellikle Konami’nin Pes serisi kendisini her geçen yıl geliştirip Fifa ile rekabet edecek düzeye yaklaşırken EA’in kendisini affettirmek için 2018’i iyi değerlendirmesi gerekiyor.

EA henüz Journey modunun devam edip etmeyeceği hakkında bilgi vermemiş olsa da son iki senede bu değişiklik oldukça popüler oldu. Bu nedenle journey modunun Fifa 19’da da yeniden bulunacağını kesin olarak düşünebiliriz. Ancak EA seriye Alex Hunter’la mı devam eder yoksa yepyeni bir kariyer mi ortaya çıkarır bilinmez.

Bu yıl oyuncuların beklediği şeylerin başında tabi ki oyundaki güzel özelliklerin patchlerle ortadan kaldırılmaması. EA oyunlarını dramatik tartışmalarla çıkartmayı alışkanlık haline getirmiş olsa da bu sefer umarız akıllanmışlardır.

Bunun dışında oyuncular taktik belirleme konusunda daha fazla seçeneğe sahip olmak istiyorlar. Bu konuda Fifa Pes’in gerisinde kalmaya başladı ve yıllardır bunu düzeltmemekte diretiyor. Oyuna kendimiz taktik ekleyebilmeliyiz ya da hazırda bulunan seçenekler arttırılmalı.

Hikaye modundaki karakterin de değiştirilmesi gündeme gelebilir. Alex Hunter daha çok genç olmasına rağmen çok inişli çıkışlı bir süreç yaşadı. Ancak tabi bir futbol oyununda monoton olmayan bir hikaye oluşturmak da ne kadar mümkün olabilir. Önce bir yükselme hikayesi gördük. Sonra biraz aile draması ve kariyerindeki sallantılar, bunun da ötesinde yeni oyunda ne yapıp da bunu oynaması zevkli bir hale getirecekler göreceğiz.

Fifa 19 Ne Zaman Çıkacak?

Fifa 19 hakkında henüz resmi bir çıkış tarihi bulunmasa da daha önceki oyunlarda olduğu gibi 2018’in sonbahar aylarında çıkabilir.


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...