Final Fantasy 7 Remake Ne Zaman Çıkıyor? - Oyun Hakkında

Final Fantasy 7 Remake Ne Zaman Çıkıyor?

Bu yazıyı oylayın

Sadece Playstation 4 için çıkmaya hazırlanan Final Fantasy merakla bekleniyor. Final Fantasy 7 Remake Ne Zaman Çıkıyor?

Final Fantasy VII çıkalı yirmi sene olmasına rağmen şimdiye kadarki en iyi Jrpg’lerden biri olarak kabul edilmeye devam ediyor. Oyun yaratıcı karakterleri ve eşsiz dünyasıyla jrpg türünü ve seriyi milyonlarca yeni oyuncuya tanıştırdı. Square Enix sevilen oyununu yeniden oluşturmak ve yeni oyuncularla buluşturmak için kolları sıvadı.  Sevilen karakterleri, mekanları ve dikkat çekici öyküsüyle Final Fantasy 7 baştan sona yenilenecek. Final Fantasy 7 Remake Ne Zaman Çıkıyor?

Final Fantasy 7 Remake Hakkında

Final Fantasy 7 Remake 2015’te duyurulduktan sonra iki trailer yayınlandı. Bunlardan ilki E3 trailerıydı diğeri ise Playstation Experience’ta yayınlanan trailerdı. Yakın zamanda Tokyo’da yapılan Final Fantasy 30. Yıldönümü sanat sergisinde Tetsuya Nomura oyundan çeşitli ekran görüntüleri paylaştı. Ancak ne yazık ki bu ekran görüntüleri o anda sergide olanlara özel tutuldu.

Sergiye tanıklık edenlerin sosyal medya üzerinden açıkladığına göre serideki anahtar karakterler son trailerdakine göre çok daha ciddi bir şekilde yeniden tasarlanmışlar.

Yoshinari Kitase hayranların seriden gelecekteki beklentilerine de ışık tuttu. Jrpg’lerde sıkça gördüğümüz sıra tabanlı dövüş mekaniği Final Fantasy 7 Remake’te daha aksiyon odaklı bir sisteme geçiş yapıyor. Buna Kingdom Hearts serisindeki kombat mekaniğini hazırlayan yapımcılar yardımcı oluyorlar. Ancak hala Final Fantasy 7’nin orjinal yapısından materia gibi parçaların korunduğunu görebileceğiz. Materialar karakterin büyü yapması, statlarını geliştirmesi gibi özellikleri kullanmaya yardımcı oluyordu.

Final Fantasy 7 oyununu bilmeyenler için kısaca özetlemek gerekirse oyunda Cloud Strife adlı bir paralı askeri canlandırıyoruz. Cloud kendisini bir terörist grup olan Avalanche adına çalışırken bulur. Avalanche ise gezegeni şeytani bir şirket olan Shinra’dan kurtarmaya çalışmaktadır. Shinra milyonlarca kişiye distopik bir şehir olan Midgar’a hükmetmektedir.

Final Fantasy 7 ikonik hikayesini bugüne birebir yansıtırken oynanış mekaniklerinde bazı köklü değişiklikler yaparak modern oyun anlayışına uyum sağlamaya çalışacak gibi duruyor.

Final Fantasy 7 Remake Ne Zaman Çıkıyor?

Playstation 4’e exclusive olarak çıkacak olan Final Fantasy 7 için henüz bir çıkış tarihi bulunmuyor. E3 2018’de gelecek bilgiler doğrultusunda bu sayfa güncellenecektir.


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...