FitBit Charge 3 Ne Zaman Çıkıyor? - Çıkış Tarihi - Teknik Özellikleri

FitBit Charge 3 Ne Zaman Çıkıyor?

FitBit Charge 3 Ne Zaman Çıkıyor?
Bu yazıyı oylayın

Apple uyumlu merakla beklenen Akıllı Saat FitBit Charge 3 Ne Zaman Çıkıyor?

Sağlıklı yaşama giderek artan ilgiden dolayı firmalar akıllı saatler ile sağlıklı yaşam uygulamaları ortaya çıkarmaya devam ediyor. Elektronik fitness hocası olarak görülen FitBit 2015 yıllında çıkardığı FitBit 2 Charge ile en çok satanlar listesine girmeyi başarmıştı. FitBit sayesinde kendinize günlük bir hedef belirleyip o hedefi tamamlamaya çalışıyorsunuz. Örneğin günlük 1000 adım atma hedefi girdiğinizde gün içerisinde attığınız adımları sayarak günlük hedefinize ulaşıp ulaşmadığınızı gösteriyor. Ayrıca cihazla birlikte çalışan kalori sayım uygulamaları ile günlük kaç kalori aldığınızı ve yaktığınızı izleyebilirsiniz. Bu sayede sağlıklı bir yaşam sürebiliyorsunuz. Bileklik ve akıllı saat olarak seçenekleri bulunan ürün Apple Store’larda satılıyor. Ürünün Apple destekli olmasına rağmen senkronizasyonda bazı sıkıntılar yaşanabiliyordu. Peki merakla beklenen FitBit Charge 3 ne zaman çıkıyor?

Fitbit Charge 3’teki Yenilikler

FitBit’in en önemli sorunlarından birisi de topladığı verilerden yararlı bir bilgi oluşturmaktı. FitBit 3’te yer alan kalp atış sensörü, uyku izleme ve genişletilmiş fitness özellikleri sayesinde daha yararlı bilgi toplanacağı öngörülüyor. FitBit Charge 2 çok kalın ve bileğe tam oturmayan bir yapıya sahipti. Yeni versiyonunda ince bir tasarım tercih eden firma tasarımsal olarak olumlu yönde bir iyileşme sağladı. Hassas alarm sensörleri sayesinde uyanmanız gereken zaman aralığında sizi uyandırabileceği en iyi zamanı bulabiliyor. Örneğin 7.00 ile 7.30 arasına alarm kurdunuz ve uykunuzun en hafif olduğu saat 7.15. Sensörleri sayesinde bunu algılayabilen FitBit sizi 7.15’te uyandırıyor. FitBit Charge 2’de gömülü bir gps sistemi yoktu. Bu firmanın en büyük eksikliklerinden biri olarak gösteriliyordu. Firma eleştirileri dikkate almış olmalı ki yeni çıkan FitBit’te gps gömülü olarak geliyor. Ayrıca dokunmatik ekranında bazı sıkıntıları olan cihazın yeni sürümünde bunların aşılacağı düşünülüyor.

FitBit Charge 3 Ne Zaman Çıkıyor?

Eylül ayında yapılan FitBit lansmanında yapılan açıklamaya göre Fitbit 3 2018’in ilk çeyreğinde raflardaki yerini alacak. İlk satış fiyatının 150 $ civarında olması beklenen Fitbit Charge 3’ün ilk olarak Amerika pazarında satışa sunulacağı düşünülüyor. Avrupa pazarında fiyatının 129 £ civarında olması beklenen cihazın ne zaman ve hangi ülkelerde satışa sunulacağı ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı.


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...