Genius 3. Sezon Ne Zaman Başlayacak? - Dizi Konusu - Yeni Dahi Kim?

Genius 3. Sezon Ne Zaman Başlayacak?

Genius 3. sezon ne zaman?
Bu yazıyı oylayın

BBC’nin sevilen belgesel dizisi Genius 3. Sezon ‘da Mary Shelley karşımızda olacak.

Büyük bir kitleyi arkasına toplamayı başaran Genius 3. sezon için yeni bir isim ortaya çıktı. Genius geçtiğimiz yazılarda da bahsettiğimiz gibi 2. sezonunda Pablo Picasso’nun hayatına değindi. Pablo Picassonun yaşantısına küçüklüğünden ve gençliğinden başlayan yapım bu sezonunda Antonio Banderas’a yer verdi. Belgesellerin dizileştirilerek yayına alınması moda haline dönmüşken. Beklenen ismin belgeseli olması da büyük bir heyecan uyandı şüphesiz. Bundan sonrasında gelecek isimlerde büyük merak konusu. Yeni sezonlarda yeni dehalara ev sahipliği yapacak olan dizi yeni sezonda zeki bir kadına ev sahipliği yapacağını da duyurdu.

Genius 2. Sezon Detayları

Genius 2. Sezon Detayları

Geçmişteki yaşamları tüm çıplaklığı ile ortaya koymaya çalışan yapım bu sene de istenileni vermeyi başardı ve bizden de tam puan almayı başardı. İspanyol Ressam ve heykeltıraş Pablo Picasso; 1881’de doğup 1973’de hayat gözlerini yummuştur. 92 Yaşında hayata gözlerini yuman başarılı ressamın bu yaşantısını 13 bölüme sığdırmış olan BBC’ye de alkışı bir borç olarak biliyoruz.

Dönemine çok uygun bir şekilde yapılan dizinin başrol oyuncusu başarılı oyuncu Antonio Banderas’da başarıla sanatçıya çok iyi bir şekilde benzetilmiş durumda. Picassonun gençliğini ise Alex Rich canlandırıyor. Dizi sektöründe yer alan bir çok ismin dizi de yer alması izleyenleri heycanlandırmaktaki bir diğer etken diyebiliriz. Hikayede ve bir kaç bölümde kopukluk mevcut ancak bunlar göz ardı edilebilir durumlar. Önceki sezondaki gibi bu sezonda da Sanata geniş dönemi ve ilk adının dahi olarak anınması çok iyi kurgulanmış ve aktarılmış, izleyecek olanlara şiddetler tavsiye ediyoruz.

Şuan bunlar göz önünde ancak ilerleyen bölümler bu açıklıklar kapanır mı bilemeyiz. 2. sezon hala devam ederken 3. sezondan gelen sevindirici haber de bu yazıyı yazmamıza neden olan etken.

Genius 2. Sezon Pablo Picasso

Genius 2. Sezon Pablo Picasso

Genius 3. Sezon : Marry Shelley

Yeni sezonda karşımızda kim olacak sorusunun yanıtına gelecek olursak; Marry Shelley. Marry Shelley kim diyecek olursanız. Kendisi 1797 ve 1851 arasında yaşamış büyük bir dahi diyebiliriz. Frenkeştayn’ın yaratıcısı olan isim, bu dönemler arasında pek kıymeti bilinmeyen sonradan daha çok anınan dahiler arasında. Sevilen bir diğer kitabı ise Mathilda. Bu aralar en çok bilinen kitabı ise The Last Man.

Bir çok filmin konusu haline gelmiş olan kitapları net olarak hepsi birer başyapıt niteliğinde. İki sezondur Erkek dahilerden gidilmesinden sonra gerçek bir kadın dahi bizleri heycanlandırmıyor değil. Yeni sezonda baş rol karakterimizi kim canlandırır bilinmez. Ancak beklenti her geçen zamanda büyüyor diyebiliriz. Kimin canlandıracağı bir hayli merak edilirken akıllara en son A Storm in the Stars filminde Marry Shelley karakterini canlandıran Elle Fanning geldi.

Genius 3. Sezon Marry Shelley


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...