Gta 6 Ne Zaman Çıkıyor ( Grand Theft Auto )

Gta 6 Ne Zaman Çıkıyor ( Grand Theft Auto )

5 (100%) 1 vote

Gta 6 Ne Zaman Çıkıyor ( Grand Theft Auto ) Fiyatı ne olacak ?

Söz konusu oyun olan GTA 6 ile alakalı çıkış tarihi tahmini yapmak gerçekten çok zor. Zira Rockstar Games hem oyunlarının konsol ve PC çıkış tarihleri arasına oldukça uzun bir zaman koyuyor, hem de oyunları çok defa erteliyor. Bu nedenle yapacağımız tahminlerin +/-1 sene hatta daha fazla oynaması çok yakın gibi görünüyor.

GTA 6’dan önceki temel Grand Theft Auto oyunlarının çıkış tarihlerini biraz incelediğimizde şöyle bir durum ortaya çıkıyor:
GTA serisi ilk başlarda GTA 3 ile aynı oyun motorunu kullanan Vice City’nin 1 yıllık farkı dışında 2 senede bir çıkıyormuş. Fakat San Andreas sonrasında bu fark önce 4 yıla, GTA 5 ile 5 yıla çıkmıştı.

Tabii ki serinin her sürümünde oyunun çok daha detaylı ve geniş bir hale gelmesi nedeniyle yapım sürelerinin uzadığı aşikâr. Ayrıca gelişen teknik ve donanım altyapısı firmaların hazırlık sürecini zorlaştırmaktadır bununla beraber geçmişe göre daha fazla konsolun piyasada olması da optimizasyon süreçleri sebebiyle oyunun çıkışını geciktiriyor.

Bir sonraki GTA oyununun GTA 5’te olduğu gibi 5 seneden aşağı çıkmayacağını elimizdeki verilere bakarak belirtebiliriz. Bu konudaki görüşler ara bir Vice City benzeri sürüm çıkmadıkça aradaki farkın 6 sene civarında olacağı yönünde. Dolayısıyla GTA 6’nın 2019 veya 2020 senelerinde bizlerle birlikte olması çok muhtemel.

Elbette Rockstar’ın GTA 5 satışlarının durum ve analizlerine göre bu süre biraz daha ileri ve geriye doğru gidebilir. Satışı devam eden ve kar getiren bir oyunun bir an önce eski oyunlardan biri haline gelmesini pek isteyeceklerini düşünmüyorum. Anlaşılan o ki oldukça bir süre daha GTA 6’yı beklememiz ve bu esnada GTA 5 oynamaya devam etmemiz gerekecek.
Yeni nesil bir oyun olması muhtemel olarak düşünülen GTA 6 oyununun tahmini olarak çok uzun bir süreç sonra yani 2019 veya 2020 tarihlerinde görme olasılığımız çok yüksek ancak belirttiğimiz gibi GTA oyunlarının çıkış tarihlerini tahmin etmek gerçekten çok zor oyun yapımcıları olan Rock Games’in ne gibi bir sürpriz yapacağı tahmin bile edilemiyor.


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...