Harry Potter: Hogwarts Mystery Ne Zaman Çıkacak?

Harry Potter Hogwarts Mystery Ne Zaman Çıkacak?

Harry Potter Hogwarts Mystery Ne Zaman Çıkacak?
Bu yazıyı oylayın

Harry Potter evreni şu anda oyun tasarımcıları tarafından oldukça kullanılıyor ve yeni oyunlar çıkartılıyor.

Warner Bros. Interactive Entertainment Harry Potter evrenine Portkey Games etiketi altında bir sürü yeni mobil ve konsol oyunu hazırlıyor. Çıkacak olan bu oyunlardan bir tanesi de Harry Potter: Hogwarts Mystery olarak duyuruldu. Oyunun yapımcılığını Los Angeles’ta bulunan mobil oyun stüdyosu Jam City üstleniyor. Harry Potter Hogwarts Mystery Ne Zaman Çıkacak?

Harry Potter: Hogwarts Mystery Nasıl Bir Oyun Olacak?

Hogwarts Mystery adından da anlaşılacağı üzerine Hogwartsta geçecek oyun. İlk kez Harry Potter evreninde bir mobil oyunda kendi karakterimizi oluşturacak ve bir öğrenci olarak Hogwarts koridorlarında gezinebileceğiz. Oyun hikaye tabanlı olacak ve bir Hogwarts öğrencisinin okulda yapabileceği şeyleri yapacağız. Yani İksir, Karanlık Sanatlara Karşı Savunma ya da Tılsım gibi derslere girip büyüler vs. öğreneceğiz. Dersleri veren profesörler Harry Potter filmlerinden tanıdığımız ikonik karakterler olacak.

Oyunda derslere girip yeni şeyler öğrenerek karakterimizi geliştirmeye ve sonraki sınıfa geçmeye çalışacağız. Harry Potter’ı değil de kendi karakterimizi yöneteceğimiz ve Hogwarts’ta keşfe çıkacağımız bir oyun olması kulağa heyecanlı geliyor.

Oyunun hangi zaman diliminde geçeceği ve nasıl bir hikayeyi konu alacağı henüz bilinmiyor. Ancak Hogwarts Mystery adını seçmeleri bizi gizemli bir şeylerin ve keşfedilecek yeni hikayelerin bulunduğunu akıllara getiriyor.

Harry Potter: Hogwarts Mystery’nin yapımcısı olan Jam Studio kendilerinin bu evreni avuçlarının içi gibi bildikleri ve kendilerinin de Harry Potter fanatiği olarak kendilerini bu işe adadıklarını ve milyonlarca Harry Potter hayranına saygı duyduklarını belirterek bize biraz güvence vermeye çalışmışlar. Umarız dedikleri gibi olur ve daha önce yapılmış Harry Potter oyunlarındaki gibi bir facia ile karşılaşmayız.

Harry Potter Hogwarts Mystery Ne Zaman Çıkacak?

Mobil telefonlar üzerinden erişeceğimiz ve App Store, Google Play ve Amazon Appstore aracılığıyla indirebileceğimiz Harry Potter: Hogwarts Mystery’nin 2018 yılı içerisinde çıkması planlanıyor fakat şu an için resmi bir çıkış tarihi bulunmuyor. Eğer siz de 11 yaşından beri o malum mektubun gelmesini bekliyorsanız, eh sanırım bunca yıldan sonra bir yıl daha bekleyebiliriz. Çıkacak olan yeni Harry Potter oyunları için sitemizi takipte kalın.


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...