Harry Potter: Wizards Unite Ne Zaman Çıkacak? - Oyun İçeriği

Harry Potter: Wizards Unite Ne Zaman Çıkacak?

Harry Potter: Wizards Unite Ne Zaman Çıkacak?
Bu yazıyı oylayın

Kendine has takipçi kitlesi bulunan Harry Potter serisinin mobil oyunu çıkıyor.

Dünya çapında büyük ilgi gören Pokemon Go oyununun yapımcısı Niantic bu sefer artırılmış gerçeklik teknolojisini kullanarak bir Harry Potter oyunu üzerinde çalıştıklarını duyurdular. Mobil telefonlar aracılığıyla bizi sokağa çıkıp insanlarla sosyal etkileşim kurmaya itecek olan Harry Potter: Wizards Unite hepimizi heyecanlandırdı. Peki merakla beklenen sanal gerçeklik oyunu Harry Potter: Wizards Unite Ne Zaman Çıkacak?

Harry Potter: Wizards Unite Nasıl Bir Oyun Olacak?

Pottermore üzerinden yapılan açıklamada bizi sevilen Harry Potter evrenine götürecek bir sürü yeni oyun geliyor ve Harry Potter: Wizards Unite ise bunlar arasından sadece ilki olacak. Oyunda yaşadığımız bölgede keşfe çıkıp Harry Potter’ın büyülü dünyasından çeşitli yaratıkları bulmaya çalışacağız. Bu sırada bu dünyadan önemli karakterlere ve gizemli yapılara rastlayabileceğimizi belirtiyorlar. Oyunun temasının Fantastik Canavarlar serisinden esinlendiğini ve daha çok büyülü yaratıkları yakalamak üzerine Pokemon Go’nun Harry Potter versiyonu gibi olduğunu düşündürse de henüz nasıl bir oyun olacağına dair net bilgiler bulunmuyor.

Oyunda büyü kullanabileceğiz ve kendi büyücülük karakterimizi oluşturabileceğiz. Kulağa oldukça heyecanlı geliyor ama bu sefer umalım ki bu sefer Pokemon Go’daki gibi karakterin sadece kostümünü seçmekten daha fazla seçeneğimiz olur. Artık yaşadığınız çevreye telefonlarınız aracılığıyla Harry Potter perspektifinden bakabileceksiniz. Etrafınızdaki her şey size daha büyülü görünmeye başlayabilir.

Oyunun kendi karakterimizi ve kendi kariyerimizi oluşturmak gibi iddialarıyla rpg öğeleri barındırması acaba oyunda taraf seçmemiz mümkün olabilecek mi ya da başkalarıyla düelloya girebilecek miyiz sorularını da doğuruyor. Ayrıca oyunda büyüler öğrenip çevremizdeki insanlarla düşmanlarımızı yenmek için takımlar kurabileceğiz. Peki bu güçlü düşmanlar kimler ya da ne olacak bilmiyoruz. Görünüşe göre bütün bu soruların cevabı için 2018 yılında yapılacak yeni duyuruları beklememiz gerekecek.

Harry Potter: Wizards Unite Ne Zaman Çıkacak?

Android ve Ios üzerinden oynanabilecek olan Harry Potter: Wizards Unite için henüz herhangi bir oynanış görüntüsü ya da screenshot yayınlanmadı. Oyunun çıkış tarihi olarak 2018 tahmin edilse de henüz resmi bir açıklama bulunmuyor.


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...