Huawei Daydream VR Ne Zaman Çıkıyor? - Özellikleri

Huawei Daydream VR Ne Zaman Çıkıyor?

Huawei Daydream VR Ne Zaman Çıkıyor?
Bu yazıyı oylayın

Son dönemin yükselen trendlerinden olan sanal gerçeklik için ünlü firma Huawei Daydream VR seti çıkarmaya hazırlanıyor.

Son yıllarda sanal gerçeklik teknoloji alanında en popüler konulardan biri. Hal böyle olunca teknoloji şirketleri VR cihazları ile yakından ilgileniyor. Çoğu oyunun VR ile oynanabilmesinin ardından ülkemizde de son yıllarda popülerliği arttı. Önümüzdeki 5 yıl boyunca yavaş yavaş her evde olacağı tahmin edilen VR teknolojisi sayesinde birçok işimizi kolayca halledebileceğiz. Yaşamın her alanına adapte edilebilen VR teknolojisi oldukça rahat. Huwaei de bu alandaki ihtiyacı görmüş olacak ki yeni bir VR gözlük çıkarmaya hazırlanıyor. Teknoloji alanında yeni trendler yaratan marka bakalım bu sefer neye imza atmış. Daha önce VR seti çıkarmış olan Huawei markasının yeni gözlüğü Huawei Daydream VR Ne Zaman Çıkıyor?

Huawei Daydream VR

Uzun zamandır beklenen Huawei Daydream VR setleri ile yeni çıkan Mate 10 ve Mate 10 Pro telefonları ile uyumlu. Ancak Daydream VR seti henüz çıkmadığı için telefonlar bu özellikten faydalanamıyor. Firmanın ürünü gizli tutmasına rağmen basına VR denetleyicisinin tasarımları sızdırıldı. Teknik çizimleri ve detaylı ürün fotoğraflarının çıktığı denetleyici sayesinde VR’a bağlı cihazınızı kontrol edebiliyorsunuz. Örneğin VR takılıyken cep telefonunuz çalıyor. Denetleyici sayesinde gelen aramayı cevaplayabiliyorsunuz ya da meşgule atabiliyorsunuz. Bunun gibi bir çok hayat kurtaran özelliğe sahip olan cihazın görünümü de oldukça şık olacağa benziyor. İlk önce Çin’de ve Japonya’da piyasaya sürülmeye hazırlanıyor.

Huawei Daydream VR Ne Zaman Çıkıyor?

İlk önce Asya’da tanıtımı yapılacak olan Huawei Daydream VR daha sonra Batı’ya sunulacağı söyleniyor. Henüz firmadan resmi bir açıklama yapılmadı. CES (Tüketici Elektroniği Fuarı) ya da MWC’de tanıtılması beklenen cihazın çıkış tarihi ile ilgili resmi bir açıklama yapılmadı. Yukarıda da söylediğimiz gibi firma bu cihazı oldukça gizli tutuyor. Yeni cihazı için oldukça heyecanlı olduğunu belirten firma piyasaya güçlü çıkmak için böyle bir yol izlediğini açıkladı. Ancak beklentiler 2018’in ilk aylarında çıkması yönünde. Ocak – Şubat 2018’de çıkması beklenen cihaz umarım beklentileri karşılar. Oldukça portatif görünen cihaz denetçisinden yola çıkarak cihazın konforlu olacağını söyleyebilirim.


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...