Huawei Honor v9 Ne Zaman Çıkacak? - Türkiye Çıkış Tarihi

Huawei Honor v9 Ne Zaman Çıkacak?

Huawei Honor v9 Ne Zaman Çıkacak?
Bu yazıyı oylayın

Çin telefon devi Huawei uygun fiyatlı Huawei Honor v9 Ne Zaman Çıkacak?,

Her çıkardığı telefon ile gerek ülkemizde gerekse tüm Dünyaya damgasını vurmayı başaran telefon devi Huawei orta seviyedeki yeni çift kameralı telefonu Honor V9’u sızdırdı. Özellikle yakın tarihte yeni telefonlar çıkaran ve geçtiğimiz yıla damgasını vurarak 2016 satışlarını kapatan Huawei 9 ve P9 serisi amiral gemileri ile piyasaya sunmuştu. Sızdırılan telefon için meraklar gittikçe ilerleyince akıllara Huawei Honor v9 Ne Zaman Çıkacak? sorusu geldi. Sizler için bunu açıklayacağımız bu makalede telefonun teknik bilgilerinden de bahsedeceğiz.

Huawei Honor v9 Teknik Özellikleri

Orta seviyede olduğu bilinen telefonun en çok merak edilen konusu da fiyatı. Geçmiş versiyonlarında ücret ve sunulan telefon sıkalasında oldukça istenileni veren telefon ve yayılan görseldeki çift kamera dikkatlerden kaçmıyor. Sızdırılan görselde dikkatleri çeken bir diğer kısım ise telefon tasarımının iPhone‘a benzemesi. Telif hakkına takılır mı bilemeyiz ancak telefonun böyle tasarımda çıkmaması da bir diğer durum diyebiliriz.

Genelde böyle görsellerin gerçeği tutmadığını belirterek size sızdırılan Teknik özellikleri’de söylemek istiyoruz; Huawei Honor v9’un 2K çözünürlükte olması ekranın kaliteli bir düzeyde olduğunu bizlere göstermekte. 5.7 inçlik bir ekran ile orta büyüklükte olması da telefonun bir diğer sevilesi durumu diyebiliriz. Güç olarak 8 çekirdekli orta seviyede bir işlemci beklenilmekte. Fakat henüz hangi güç kaynağı kullanacağı belirtilmemiş. Tercihe göre 2 veya 3 versiyon sunacak olan telefon 4gb ve 8 gb ram seçenekleri ile gelmekte. Depolama alanı olarak da 64gb ve 128 gb dahili hafıza sunmaktadır. Dikkat çeken özelliklerinden biri olan kameraya bakacak olursak çift arka kamerası ile birlikte gelecek olan telefonun 12 MP’lik bir arka kamerası olacağı söylenilmekte. 2MP çözünürlüklü ön kamerasının da bu kadar düşük çözünürlüklü olması gözlerden kaçmıyor.

Huawei Honor v9 Ne Zaman Çıkacak?

Fiyat olarak 400 Dolar gibi bir ücret ile kullanıcısı ile buluşacağı söylenen telefonun çıkış tarihi de şuan verilmedi ancak resmi olarak lansmanı 21 Şubat 2017 tarihinde yapılacak. Bu tarihte verilen resmi tarih ile bu makaleyi güncelleyeceğimizi size hatırlatır bizi sosyal medyadan takip ederek bu bilgiye hemen ulaşabileceğinizi bildiririz.


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...