Huawei Mate 10 Pro Ne Zaman Çıkacak? - Telefon Özellikleri - Fiyatı

Huawei Mate 10 Pro Ne Zaman Çıkacak?

Huawei Mate 10 Pro Ne Zaman Çıkacak?
Bu yazıyı oylayın

Türkiye’de çıkması merakla beklenen telefon Huawei Mate 10 Pro Ne Zaman Çıkacak?

Huawei Mate 10 Pro, 16 Ekim’de ABD’ye, Avrupa’ya ve Türkiye’ye eş zamanlı olarak tanıtıldı. Huawei tarafından Iphone X ve Iphone 8’e rakip olarak gösterilen telefon uzun zamandır bekleniyor. Görünüm açısından Iphone’a oldukça benzeyen telefon aynı zamanda bu serinin içerisinde Huawei Mate 10’da çıkaracak. Ancak Huawei Mate 10 Türkiye’de satışa çıkmayacak. Sınırlı ülkelerde satışa sunulacak. Huawei Mate 10 Pro ise ABD, Avrupa ve Türkiye’de satışa sunulacak. Türkiye’de piyasadaki payını arttırmak isten Huawei son zamanlarda sürekli yeni ürünler çıkarmaya çalışıyor. Firma Türkiye’de ürünlerini iyileştirmek için birçok anket çalışması yürütmekte. Peki merakla beklenen telefon Huawei Mate 10 Pro ne zaman çıkacak?

Huawei Mate 10 Pro Telefon Özellikleri

Huawei’nin Iphone’a rakip olarak gösterdiği amiral gemisinin içerisinde yapay zeka bulunacak. Huawei’nin kendi geliştirdiği yapay zeka işlemcisi Kirin 970 ilk defa bu telefonda kullanılacak. Telefon 6.0 inç ekran boyutuyla büyük bir ekrana sahip olacak. 128 GB dahili depolama alanı bulunan telefonun depolama kapasitesini micro sd kartlar ile arttırmak mümkün. Telefonda RAM için 6 GB RAM kullanılmış. Bu kadar geniş bir ekrana ve depolama alanına sahip telefonun çok şarj tüketeceğini düşünebilirsiniz. Telefonda 4100 mAh gibi dev bir kapasiteye sahip batarya kullanılıyor. Telefonda ayrıca 8 çekirdekli işlemci tercih edilmiş. Telefon 4.5G desteğine sahip ve tek hatlı olarak kullanılabiliyor. Geçtiğimiz günlerde iFixit ekibi tarafından incelemeye alınıp parçalarına ayrılan telefon tamir edilebilirlik açısından sınıfta kaldı. Telefonda ayrıca Iphone 7’de olduğu gibi kulaklık girişi olmayacak. Telefon şarj kısmından takılabilen usb kulaklık ile birlikte gelecek. iFixit ekibine göre ön kameranın değişmesi gereken durumlarda ekrana zarar vermeden bu işlemi gerçekleştirmek mümkün değil. Modelde en kolay değişebilen parça ise batarya. Bu nedenlerden dolayı telefon mutlaka Huawei servis ekibi tarafından tamir edilmeli.

Huawei Mate 10 Pro Ne Zaman Çıkacak?

Yaklaşık 3000 TL fiyattan satışa sunulması planlanan cihazın çıkış tarihi ile ilgili resmi bir açıklama yapılmadı. Cihazın 2018 yılının ilk çeyreğinde çıkması bekleniyor.


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...