iMac Pro Ne Zaman Çıkıyor? - Bilgisayar Özellikleri - Fiyatı

iMac Pro Ne Zaman Çıkıyor?

iMac Pro Ne Zaman Çıkıyor?
Bu yazıyı oylayın

Apple’ın merakla beklenen bilgisayarı iMac Pro’dan sevindirici haber geldi.

Apple’ın şimdiye kadar ki en iyi bilgisayarı olarak piyasaya süreceği iMac merakla bekleniyor. Profesyonel kullanıcılar için tasarlanan bilgisayarın sistem özellikleri bilgisayarla uğraşan kişiler için özel olarak geliştirildi. Güçlü işlemci, iş istasyonu sınırlı grafiklere, belleğe çok fazla önem veren Apple bu bilgisayar için yaklaşık 1 yıldır çalışıyor. iMac Pro ne zaman çıkıyor?

iMac Pro Özellikleri

Apple iMac Pro’da 18 çekirdekli işlemcinin üzerine 4.5 GhZ’e kadar çıkan Turbo Boost özelliği ekledi. Şimdiye kadar çıkan en güçlü bilgisayar olma özelliğini daha bu özelliği ile taşıyor bence. 4K’ya kadar görüntü kalitesi ile video işleme özelliği sunan pc’de çok harika grafikler yaratabilirsiniz. Aynı zamanda ses efektleri ve beş yıldızlı bir uygulama geliştirmek için de tüm gerekli güce sahipsiniz. Bilgisayar 42 Mb’a kadar önbellek alma yeteneğine sahip. 3D ve 2D görüntü render işlemini çok kolay ve hızlıca yapabilirsiniz. iMac Pro’da yeni bir çip kullanıldı. Çift genişlikte bir grafik işlemcisinin gücüne sahip çip ile diğer iMac’lere kıyasla daha üstün bir CPU gücü bulunmakta. Daha gerçekçi özel efektler için birebir. Yeni Vega GPU ile sanal gerçeklik tasarımlarınızı kolayca bilgisayarda yapabilirsiniz.

Devasa projeler için 128 GB saklama alanı sunuluyor. Cihazda ayrıca 4 TB boyutunda kompakt flash depolama alanı bulunuyor. Bu sayede devasa projelerinizi çok kolay bir şekilde kaydedebilirsiniz. Toplamda 44 milyon pikselli iki adet 5K monitör bağlayabilirsiniz. 40 Gbps’ye kadar veri aktarımı yapabileceğiniz 4 adet Thunderbolt 3 bulunuyor. Ayrıca local ağlarda dosya paylaşımı yapmak için 10 Gb Ethernet bulunuyor. Local ağlardaki işinizi 10 kata kadar daha hızlı bir şekilde aktarabiliyorsunuz. Cihazda ayrıca Retina 5K ekran bulunuyor. 27 inç ekrana sahip olan bilgisayar sayesinde her şeyi olduğu gibi görebileceksiniz. Büyük bir soğutucu ve ekstra hava delikleri sayesinde 500 watta kadar ısınmadan çalışabiliyor.

iMac Pro Ne Zaman Çıkıyor?

Apple cihazın tüm dünyada 14 Aralık’ta piyasaya sürüleceğini duyurdu. Yurt dışı fiyatı 4.999 dolar olan cihazın Türkiye fiyatı ise henüz belli değil.


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...